گزارش مراسم عید سعید فطر در جیرنده

مراسم عید سعید فطر در مرکز بخش عمارلو

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
نماز عید فطر 1 (11)

 

 

 

 

 

 

نماز عید سعید فطر در ساعت 9 صبح روز سه شنبه 93/5/7 به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید حسین هاشمی امام جماعت موقت مساجد جیرنده با حضور مردم روزه دار و مؤمن شهر جیرنده در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) جیرنده برگزار شد. در این مراسم بعد از خواندن دعای ندبه هاشمی امام جماعت و احمدی بخشدار عمارلو و مهرگانفرد رییس شورای شهر سخنرانی کردند و سپس هیأت امناء مساجد جیرنده به تعداد 15 نفر از نوجوانان فعال در مساجد در ماه مبارک رمضان هدایایی به رسم یادبود اهداء کردند و بعد از نماز عید؛ از نمازگزاران  پذیرایی بعمل آمد و در نهایت حاج آقا هاشمی با مردم خداحافظی نمودند.

دعای ندبه 3

دعای ندبه 2

دعای ندبه 1

ابتدا حجت الاسلام و المسلمین سید حسین هاشمی امام  جماعت مساجد جیرنده در خطبه های خود با دعوت مردم به اتحاد و همدلی و با یادآوری برخی از مسائل فرهنگی و مذهبی رخ داده در کشورمان در قبل از انقلاب و اوایل انقلاب به تشریح وضعیت فعلی جامعه پرداخت که گزیده صحبت های ایشان در ذیل آمده است:

 • امام عزیز انقلاب اسلامی را برای ما به ارمغان آورد و ما باید قدردان این نعمت باشیم. جوانها و سرمایه های زیادی در این راه از دست دادیم. با چه زحمت ها و مشقت هایی تا به اینجا رسیده ایم. خونهای شهدا انقلاب ما را نگه داشته است. اختلافات جزئی را کنار بگذاریم. هر که به انقلاب خدمت می کند به او خدمتگزار باشیم.
 •  آمریکا دشمن سرسخت کشور و دین ماست. قبل از انقلاب مملکت ما را می بلعید. نفت ما را آمریکا و گاز ما را شوروی می خوردند و می بردند. و بعد بر ریش و ریشه ما می خندیدند و ما را وحشی می خواندند ما قدرت نداشتیم، نمی توانستیم شیر نفت گاز و شیر نفت را ببندیم. امام آمد و انقلاب شد فلکه ها را بستیم، گفتیم باید از ما بخرید.
 • اما امروز ما وحشی گری آمریکا و طرفداران آنها را به دنیا نشان دادیم و رسوایشان کردیم؛ که چگونه بر سر ملت بی دفاع غزه و لبنان و ملت های مسلمانی که می خواهند احقاق حق کنند و حق خودشان را بگیرند؛ بمب و موشک می ریزند.
 • پیروزی انقلاب اسلامی یک انقلاب مردمی و دموکراتیک بود و دشمنان اسلام و انقلاب احساس خطر کردند و برای همین بعد از انقلاب صدام را به سلاح های روز مجهز و سپس  تحریک کردند مدت 8 سال جنگ را علیه ما شروع کرد و شهرها و جوانان ما را به خاک خون کشید. در صورتی که جوانان ما  سلاح  نداشتند و به ما اسلحه نمی دادند. با نیروی ایمان و اعتقاد خود و با منویات رهبری پیروز میدان شدند.
 • الان هم این تحریم ها را اگر علیه هر کشوری دیگری در نظر می گرفتند این همه دوام نمی آورد و تا الان فلج شده بود.
 • دشمن بیکار نمی نشیند از حربه های مختلف استفاده می کند. اما گر دلهای خفته جوانان بیدار بشه دنبال مواد مخدر نمی ره، دنبال بیگانگان حرکت نمی کنه، این گرگهای کمین کرده آنها را شکار نمی کنه. اما چون آگاهی ندارند؛ دشمن آنها را مخالف دین و اهل بیت می کنند و دشمن روحانیت می کنند.
 • اکثر مسئولین ما مسئولین خوب و خدمتگزار هستند. انسان های دلسوز و سالم را در جامعه باید حمایت کرد در فکر هم باشیم.
 • حجت الاسلام و المسلمین سید حسین هاشمی امام جماعت مساجد جیرنده در پایان صحبت های خود از مردم حلالیت طلبید و معذرت خواهی کرد که در این مدت بعلت داشتن دغدغه مسائل دینی و فرهنگی با مردم تند صحبت کرده است. وی تأکید کرد در همه اقشار انسانهای آلوده و انسانهای سالم هست؛ که باید آنها را بشناسیم و از هم جداکنیم. اشتباهات مختصر را نباید بزرگ جلوه دهیم. برای نجات و کمک به یکدیگر بشتابیم.

خطبه (1)

خطبه (2)

خطبه (3)

خطبه (4)

خطبه (5)

خطبه (6)

عبدالوحید احمدی بخشدار عمارلو نیز بعنوان دومین سخنران مراسم عید سعید فطر در جیرنده  از امام جماعت و اعضای هیأت امناء و اعضای شورای شهر و شهردار و کارکنان شهرداری جیرنده به جهت هماهنگی و همکاری در برگزاری مراسم عید فطر تشکر نمود.

 • همچنین ایشان با اشاره اهمیت شرکت در راهپیمایی ها و تأثیر گذاری آن؛ از مردم فهیم منطقه در شرکت گسترده در راهپیمایی قدردانی نمود.
 •  وی با اشاره به مشکلات عدیده منطقه از یک طرف و تحریم ها از سوی دیگر افزود تلاش کرده ایم و می کنیم تا بخش اعظمی از محرومیت ها را مرتفع کنیم.
 • احمدی افزود با مساعدت مسئولین استانی و شهرستانی پیگیریهای نماینده و فرماندار شهرستان، اعضای شورای شهر، شهرداری و بخشداری و سایر دوستان و البته با همدلی و همراهی مردم و معتمدین و خانواده های معظم شهداء و  شوراها و دهیاران؛ کارهای بزرگی انجام شده و یا درحال انجام است. از جمله در حوزه های : مخابرات، دیجیتالی نمودن دکلهای صدا و سیما، گازرسانی جیرنده و روستاها، آب رسانی و حفر چاه جدید جیرنده و راه اندازی تأسیسات احداث شده، اشتغال و بحث آب معدنی، معدن سنگرود و کارخانه سیمان در حوزه راه بویژه محور لوشان – جیرنده – کلیشم و راه جیرنده – داماش.
 •  ایشان هم از مردم به هرحال ما عذر خواهی کردند که بعلت کمبود اعتبارات آنچه که در حد شما مردم فهیم بود نتوانسته اند انجام دهند. و ابراز امیدواری نمودند که انشاء ا… با دعاهای خیر شما موانع و مشکلات را یکی پس از دیگری برخواهیم داشت.

احمدی 1

احمدی 2

احمدی 3

ضرغام مهرگانفرد ریس شورای اسلامی شهر جیرنده نیز با تبریک عید و آرزوی سلامتی و روزهای خوش برای عموم مسلمانان؛ یاد و خاطره همشهریانی که سالهای قبل در بین ما بودند و امسال نیستند؛ را گرامی داشت. و سپس در قالب 3 موضوع و درخواست از عموم شهروندان جیرنده به ایراد سخنرانی پرداخت:

موضوع اول: رعایت مسائل اداری در هنگام حضور مسئولین و مهمانان اداری در منطقه:

 • با وجود تحریم ها مشکلات زیادی را که تجربه کردیم در واقع کل کشور را تحت تأثیر خودش گذاشته بود. الحمدولله با حضور دولت تدبیر و امید بیشتر تحریم ها تعلیق شده و آرام و آرام داریم بسترها داره آماده می شود که کشور جهش پیدا کند به سمت توسعه پایدارو عمران و آبادانی به تبع همین شهر ما و بخش ما تحت تأثیر همین فعالیت ها و حرکت ها قرار خواهد گرفت.
 • مشکلات وجود داره ما کتمان نمی کنیم. اما باید تدبیر کنیم مشکلات را یکی یکی از سر راه برداریم و به سمت فضایی بریم که امید به شهر ما و منطقه ما افزایش پیدا کنه. با تعطیلی آب معدنی داماش، بلا تکلیفی معدن سنگرود یک نا امیدی در مردم منطقه ایجاد کرده. البته دیروز به اتفاق رییس شورای داماش رفتیم دفتر آب معدنی داماش قرار شد ما نیز کمک کنیم تا کارهای اداری تسریع پیدا کند.
 • ما مسئولین را می آوریم، جلسه و نشست می گذاریم. اما رایزنی کردن با مسئولین قلق خاص خودشو داره. ما نمی تونیم با مسئول درگیر بشیم و وارد بحث و مجادله کنیم و بعد ازشون کار بخواهیم. اگر جلسات خصوصی باشه شما حق دارید سوال کنید و ما را زیر سوال ببرید ما هم وظیفه داریم پاسخ دهیم
 •  اما روال اداری اقتضا می کنه در جلسات عمومی و رسمی اعضای شورا که نماینده قانونی مردم هستند حرف بزنند ما ها نماینده شما هستیم. ما باید حرف بزنیم و گرنه پشتیبانی اجتماعی نمایندگان شما آسیب می بینه.
 •  مسائلی مطرح میشه حتی بعضی حرفها با موضوع جلسه سنخیت ندارد. بزرگان شهر باید این مسائل را جمع کنند که ما به سمتی نرویم که همانند مدرسه ای بشه که مثلاً وزیر در مدرسه حضور پیدا کنه بجای مدیر مدرسه افراد دیگه حرف بزنه.

موضوع دوم: حمایت از اعضای شورا و مسئولین بومی و جلوگیری از تخریب آنها

 • ما فرزندان شما هستیم. وقتی شما پشتیبان ما باشید و با هم هماهنگ باشیم؛ مسئول حواسش جمع میشه، نگاه مثبت از جیرنده با خودش می بره، ما هم دلگرم می شویم، قوی تر عمل می کنیم، پشت سرشون می رویم و بحث می کنیم. پیگیری و استدلال می کنیمع جدال می کنیم و حتماً نتیجه می گیریم.
 •  وقتی شما به ما اعتماد کردید، ما را بعنوان نماینده انتخاب کردید؛ تصمیمات باید در شورا گرفته بشه البته باید پیگیری کنید کار بخواهید. اما باید از ما حمایت هم بکنید. اگر از شورا حمایت نشه؛ نمی توانیم کار کنیم.
 • باید از مسئولین محلی حمایت بیشتری کنید. نه تخریب کنید. فشارها نباید فقط روی مسئولین محلی باشد. توهین و برخوردهای زشت در شأن ما نیست. ما باید پیگیر کارها باشیم؛ اما قرار نیست به ما توهین شود.
 •  تا ما در سطح بخش و شهرستان و حتی استان مسئول بومی نداشته باشیم، نماینده نداشته باشیم؛ کارهای ما لنگ می ماند
 • باید کمک کنیم تا بچه های ما در شهرستان و استان نفوذ کنند. وگرنه ما با عمارلو و جیرنده تنها نمی توانیم کار کنیم. باید برویم مسئول بومی بیاریم و حمایتش کنیم نه اینکه همه دنبال این باشیم که او را بزنیم زمین.
 • البته عده ای خاص هستند با مسئولین بومی این برخوردها می کنند. هیچ کس از مسئولین غیر بومی سوال نمی کنه که شما چکار می کنید؟
 • فرزندان شما با وجود این برخوردها موفق نمی شوند. همین مدیران بومی که از اینجا می روند در سایر مناطق و استانها، دیگر این حرفها نیست و در نتیجه موفق تر هستند و شهر ما و بخش ما ضرر کرده و همچنان ضرر می کنه. لذا این مسائل از جیرنده باید برداشته بشه.

موضوع سوم: درخواست کاهش هزینه های اضافی مراسم شب اول درگذشت افراد متوفی

 • عده ای از معتمدین شهر که نگران هزینه های اضافی مراسم شب اول درگذشت افراد متوفی هستند طوماری به ما نوشته اند. که مردم وقتی سر سفره غذای شب اول متوفی می نشینند معذب هستند چرا که می دانند  قطعاً صاحب مجلس که باید فقط نگران غم از دست دادن و دوری عزیز خود را داشته باشد؛ دغدغه هزینه های میلیونی پذیرایی و ایاب و ذهاب را دارد.
 • خیلی ها دستشون خالیه. وضعیت اقتصادی کشور ما و شهر ما جالب نیست. جیرنده همیشه پیشتاز تغییر در سنت ها و رسم هایی آسیب زا بوده است.
 •  باز هم از معتمدین درخواست می کنیم طی نشستی و با نگرش به مسائل شرعی و با جایگزین نمودن مراسم متناسب با آن تدبیری در این زمینه بیاندیشند و راه حلی پیدا کنند.

 البته صحبت های مهرگانفرد حواشی و نکات ضمنی هم داشت؛ از جمله:

 • بعد از اینکه هیأت امناء بعنوان سومین سخنران از ایشان دعوت نمود پشت تریبون اشاره کرد: با توجه اینکه شورا نماینده مردم هست باید همیشه جلوتر از بقیه صحبت کند ولی معمولاً به آنها در آخر وقت می دهند.
 • شگردهایی معلمی استفاده می کرد و از خانم ها جداگانه صلوات می گرفت و فضا را رقابتی و توجه آنها را بیشتر جلب می کرد. یا می گفت آنهایی که خسته شدند صلوات بفرستند و حواسها را بیشتر متوجه خود می کرد.
 • مهرگان فرد هم آخر صحبت ها عذرخواهی کرد و گفت: ببخشید که روحییه شما را خراب کردم. البته جایی مناسب تر برای بیان این گلایه ها نبود. حاج آقا هاشمی منفی صحبت کردند و من هم منفی صحبت کردم البته همچون ریاضی نتیجه اش مثبت خواهد بود
 • رییس شورای شهر به مردم قول داد در سالگرد شروع بکار شوراها (13شهریور) یک جلسه پرسش و پاسخ مردمی برگزار نماید.

مهرگانفرد (1)

مهرگانفرد (2)

مهرگانفرد (3)

مهرگانفرد (4)

مهرگانفرد (5)

 

اهداء جوایز

اهداء جوایز 1

اهداء جوایز 2 (1)

اهداء جوایز 2 (2)

اهداء جوایز 2 (3)

اهداء جوایز 2 (4)

اهداء جوایز 2 (5)

اهداء جوایز 2 (6)

اهداء جوایز 2 (7)

اهداء جوایز 2 (8)

اهداء جوایز 2 (9)

اهداء جوایز 2 (10)

اهداء جوایز 2 (11)

اهداء جوایز 2 (12)

اهداء جوایز 2 (13)

اهداء جوایز 2 (14)

 

نماز عید سعید فطر

نماز عید فطر 1 (1) نماز عید فطر 1 (2) نماز عید فطر 1 (3) نماز عید فطر 1 (4) نماز عید فطر 1 (5) نماز عید فطر 1 (6) نماز عید فطر 1 (7) نماز عید فطر 1 (8) نماز عید فطر 1 (9) نماز عید فطر 1 (10) نماز عید فطر 1 (11) نماز عید فطر 1 (12) نماز عید فطر 1 (13) نماز عید فطر 1 (14) نماز عید فطر 1 (15) نماز عید فطر 1 (16) نماز عید فطر 1 (17) نماز عید فطر 1 (18) نماز عید فطر 1 (19) نماز عید فطر 1 (20) نماز عید فطر 1 (21) نماز عید فطر 1 (22) نماز عید فطر 1 (23) نماز عید فطر 1 (24) نماز عید فطر 1 (25) نماز عید فطر 1 (26) نماز عید فطر 1 (27)

تدارکات و جمع آوری زکات فطریه

تدارکات (1)

تدارکات (2)

تدارکات (3)

تدارکات (4)

تدارکات (5)

خداحافظی و بدرقه

خداحافظی و بدرقه (1)

خداحافظی و بدرقه (2)

خداحافظی و بدرقه (3)

خداحافظی و بدرقه (4)

خداحافظی و بدرقه (5)

خداحافظی و بدرقه (6)

خداحافظی و بدرقه (7)

خداحافظی و بدرقه (8)

خداحافظی و بدرقه (9)

پایان

  

نوشته شده توسط umran در پنج شنبه, ۰۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۲ ق.ظ

دیدگاه


5 + = 6