آغاز نصب علمک گاز در فاز 3 شهر جیرنده

آغاز عملیات نصب علمک های گاز در جیرنده بعد از یک دهه انتظار

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
نصب علمک 1

 

 

 

 

بخش عمارلو در منطقه کوهستانی و در ارتفاع میانگین 600 الی 2500 متر از سطح دریاهای آزاد واقع شده و تقریباً در تمام فصول دارای بادهای شدید موسمی و محلی ( با جهت شمالی – جنوبی) می باشد؛ بطوریکه مرکز بخش و مرکز دهستان کلیشم جزء سردترین شهرهای و روستاهای استان گیلان محسوب می شوند و از طرفی هزینه بالای تأمین سوخت برای مردم، ادارات و مدارس (بویژه بعد از اجرای مرحله اول طرح هدفمندی یارانه ها) اهمیت گازرسانی به بخش عمارلو را دو چندان نموده است.

 در همین راستا از سال 1379 رسماً طرح گاز رسانی به شهر جیرنده به همراه دو شهر بره سر و دیلمان از خط سراسری اول در حوالی توتکابن در دستور کار دولت محترم وقت قرار گرفت و در تاریخ 1382/8/19 کلنگ آن توسط مسئولین محترم و خانواده معظم شهداء در جلوی شهرداری جیرنده به زمین زده شد. و طبق برنامه قرار بود سال 1387 به افتتاح برسد.

اجرای این پروژه فراز و نشیب زیادی را طی کرد. در تاریخ 7/29/ 1389 برای بار دوم کلنگ آن در جلوی مسجد جامع جیرنده زده شد و عملیات اجرایی مسیر جیرنده همان سال آغاز و قول مساعد داده شد در هفته دولت سال 1390 به بهره برداری برسد. دهه فجر 91 و 1392 تاریخ های بعدی مراسم افتتاحیه اعلام شدند. اما هیچ کدام محقق نشدند. هم اکنون علی رغم اجرای خط اصلی و شبکه داخلی هنوز عملیات اجرایی  ایستگاه تقلیل فشار گاز جیرنده آغاز نشده است. 

اما ظاهراً قرار است بعد از 13 سال انتظار از ایستگاه تقلیل فشار احداث شده در بره سر؛ امسال خانه های پر مهر و محبت شهر جیرنده گرم تر گردد.

چرا که دفتر انجمن صنفی مربوطه در روبروی ساختمان بخشداری عمارلو دایر شده و عملیات اجرایی نصب علمک  آغاز شده است. فعالیت شرکت های مجری لوله کشی گاز هم شدت گرفته است.

البته شرکت گاز توصیه هایی نیز به شرکت های مجری گازرسانی به جیرنده و شهروندان دارد از جمله:

1- ساختمان هایی که بافت سنتی داشته و حصار و یا  دیوار محکم برای نصب علمک ندارند پیشنهاد داده است ستونی به ابعاد 60 در 60سانتی متر و به ارتفاع 2 متر از مصالح بلوک و سیمان و البته با پی مناسب (جهت رعایت مسائل ایمنی) در منتهی الیه محوطه ساختمان خود احداث نمایند تا علمک بر روی آن نصب گردد.

2- شرکت گاز از مردم در خواست نموده است از ارجاع کار به شرکت های متفرقه و غیر بومی (خارج از لیست) خود داری فرمایند تا مشکلات بعدی متوجه مشترکین نگردد.

3- لیست شرکت های مجاز در نقاطی از شهر جهت اطلاع عموم درج شده است. شهروندان می توانند اسامی شرکت های مجاز را از دفتر اتحادیه مربوطه واقع در روبروی بخشداری نیز دریافت نمایند.

4- انجام کار می بایست مطابق مبحث 17 و طبق قوانین سازمان نظام مهندسی باشد.

5-نرخها یکسان سازی شده و بر اساس نرخ های مصوب شده است.

6- ارائه فاکتور و نقشه از طرف شرکت مجری لوله کشی به مالک الزامی است.

7- مشترکین در صورت مشاهده هرگونه تخلف موضوع را به مسئولین مربوطه انعکاس دهند.

ammarlou.ir به نوبه خود از  کلیه مسئولین فعلی و قبلی؛ شهر جیرنده، بخش عمارلو، شهرستان رودبار و استان گیلان به جهت پیگیری گازرسانی به شهر کوهستانی جیرنده و روستاهای اطراف تقدیر و تشکر می نماید.

نصب علمک 1

نصب علمک 2

  

نوشته شده توسط umran در شنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۳:۳۰ ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    درود 
    ای جانم بالاخره گاز اومد؟
    دارم وسوسه میشم برگردم بیام جیرنده 
    شکر 

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


4 + = 6