قرآن را با شیوه‌ای نو نوشتم تا پاسخی به موهنان باشد/ برای خدا کتابت کردم، نه گینس

کتابت اولین قرآن دست نویس جهان با خطوط نامرئی توسط محسن خنجری انبوهی

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
قرآن با خطوط نامرئی 6

 

 

 

 

 

محسن خنجری انبوهی که در حال کتابت قرآن کریم با خط نامرئی است، گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف من برای انجام این کار آن بوده که بتوانم تودهنی محکمی به کسی بزنم که قصد داشت قرآن را آتش بزند:

محسن خنجری انبوهی کاتب قرآن کریم با خط نامرئی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی عمارلو گفت: برای نخستین بار است که کسی قرآن را با خط نامرئی به نگارش درمی‌آورد؛ در این نگارش کلمات قرآن تنها وقتی دیده می‌شوند که نور «یو وی» به آن‌ها بتابد، البته به جز کلمه مبارک «الله» که با رنگ طلایی نوشته شده و همواره دیده می‌شود است.

وی با بیان اینکه من این قرآن را نذر امام رضا(ع) کرده‌ام، افزود: تا کنون پیشنهادهای زیادی از مجموعه دارها داشته‌ام که می‌خواستند این قرآن را از من بخرند، حتی کشورهای حوزه خلیج فارس نیز می‌خواستند این کار را به نام خود کنند و حدود یک میلیون دلار می‌خریدند اما می‌خواستند من تابعیت آنها را بپذیرم تا این کار را به نام خود ثبت کنند که من نپذیرفتم چون من این کار را فقط برای رضای خدا کردم و می‌خواستم پاسخی به اقدام قرآن‌سوزی داده باشم.

خنجری درباره مراحل انجام این کتابت گفت: کتابت ۱۴ سوره نخست این قرآن به نیت ۱۴ معصوم انجام گرفته و هر یک از صفحات بعدی را به نام شهیدی کتابت کرده‌ام.

 

وی افزود این حرکت خود جوش بوده و برای این کار چشم داشتی از کسی نداشته است، برخی به می گویند که این اثر را در کتاب گینس ثبت کنم ولی من فقط می‌خواهم نامم در کتاب خداوند ثبت شود نه جای دیگر.

این خطاط قرآن گفت: این قرآن روی کاغذ مرغوب و تذهیب‌کاری شده با یک جوهر نامرئی که فقط زیر نور «یو وی» دیده می‌شود نگاشته شده است.

خنجری اظهار کرد:  کار با جوهر نامرئی با استفاده از تکنولوژی نانو؛ آشنایی مختصری داشتم؛  اما این ایده سر نماز به من القاء شد و همین را نیز به فال نیک می‌گیرم که در نماز به ذهنم رسید و توانستم  با استفاده از این تکنولوژی و تغییراتی که در جوهر آن برای ماندگاری دائمی آن دادم؛ این کار را انجام دهم.

البته من تاکنون هیچ کلاس خطاطی نرفتم و کسی هم به من آموزش نداده، برای خودم هم جای تعجب است که چطور توانستم این کار را انجام دهم. در هر صورت یکی از مهم‌ترین اهداف من برای انجام این کار این بود که مشت محکمی باشد بر دهان همه کسانی که به قرآن،اسلام و پیامبر ما اهانت می‌کنند.

ایشان تأکید نمودند که شما مطمئن باشید که اگر در هر زمانی و مکانی بی‌احترامی‌ به قرآن انجام گیرد، خود خداوند راه‌هایی را باز می‌کند تا ابعاد و جلوه‌های قرآن بیشتر در جهان نشان داده شود.

این خطاط اهل روستای انبوه در پایان گفتگو افزودند: این قرآن که با خط نسخ در ابعاد ۲۹*۲۰ و در هر صفحه ۱۵ سطر در ۳۰ جزء نوشته شده؛ در بیست و دومین نمایشگاه قرآن کریم از سوم تا بیست و دوم تیرماه سال جاری (۲۵ شعبان تا ۱۵ رمضان) در باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار شد؛ در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

قرآن با خطوط نامرئی 3 قرآن با خطوط نامرئی 4 قرآن با خطوط نامرئی 5 قرآن با خطوط نامرئی 6 قرآن با خطوط نامرئی 1 قرآن با خطوط نامرئی 2

لازم به توضیح است : محسن خنجری فرزند مرحوم ابرهیم خنجری انبوهی متولد و ساکن شهر قزوین ۳۰ سال سن و تحصیلات ایشان هم تا دوم راهنمایی است و شغل ایشان تولید کننده پوشاک (لباس) است.

  

نوشته شده توسط farabi در دوشنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۳:۰۳ ب.ظ

۵ نظر

نظر -49 - 0 از 5اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  سلام
  با آرزوی موفقیت برای آقای محسن خنجری،افتخار عمارلو

 2. 0

  با سلام خدمت تمام همشهری های عزیزم.
  مدیریت
  پایگاه اطلاع رسانی عمارلو از شما هم بابت درج این مطلب نهایت تشکر را دارم.و به خود میبالم که لطف خداوند شامل حال این حقیر گردید که این کار ارزشی را نگارش کنم.و افتخار میکنم که از همشهری های شما هستم.

 3. 0

  ان هذا القرآن یهدی للتی هی اقوم

  همانا که قرآن شود راهبر به راهی کز آن نیست پاینده تر

  جناب آقاي محسن خنجری انبوهی
  از اینکه در سایه عنایت الهی؛ و در پرتو چلچراغ قرآن، زندگی با سعادتی در امتداد حیات باوسعت و جاویدان کتاب الله نصیب شما گشته تا جزء اولین کسانی باشید که با اعتماد وافر و اطمینان خاطر با خطوط نامرئی؛ قرآن کریم را دست نویس نمایید، ضمن تبریک کسب این موفقیت، به شکرانه ی این توفیق و به پاسداشت زحمات شما؛ از اعماق وجودم مراتب تقدیر و تشکر خود را به حضور سرشار از معنویت و برکت شما ابراز می دارم.

  امید است در پناه رب جلیل؛ پایدار، برقرار و عزت مدار باشید و در دل مومنان ماندگار.

  اللهم نور قلوبنا بالقرآن و زین اخلاقنا بالقرآن واصلح امور نا بالقرآن

  با توگر خواهی سخن گوید خدا، قرآن بخوان/تا شود روح تو با حق آشنا قرآن بخوان

  رتل القرآن ترتیلا، خدای رحمت است/می دهد قرآن به جان و دل صفا، قرآن بخوان

 4. 0

  با سلام وخسته نباشید
  آفرین به آقا محسن عزیز که بار دیگر خاری بر چشم دشمنان اسلام و قرآن شد.

 5. 0

  باعث افتخار عمارلو هستند

نظر -49 - 0 از 5اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


2 + 2 =