گفتگوي بخشدار عمارلو با شكوفه هاي زيتون:

احمدي، بخشدار عمارلو در گفتگوي اختصاصي با شكوفه هاي زيتون:

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
IMG_3310

IMG_3299 IMG_3300 IMG_3310

احمدي، بخشدار عمارلو در گفتگوي اختصاصي با شكوفه هاي زيتون:

انشاء الله با همدلي و تعامل بين مردم و مسئولين، مشكلات مرتفع خواهد شد

بهرام قربانپور رشته رودي

معرفي:عبدالوحيد احمدي، متولد1348روستاي قوشلانه خورگام بوده و فوق ليسانس جغرافيا و برنامه ريزي شهري مي باشد و تاكنون حدود 22 سال است، كه در عرصه هاي مختلف مديريتي و اجرايي فعاليت مي كند. وي بعنوان چهاردهمين بخشدار عمارلو بعد از انقلاب اسلامی، حدود 3 سال است كه سكّان اين بخشداري را برعهده گرفته و در نظام مقدس اسلامي در لباس بخشدار، خدمت مي كند.

بخش عمارلو در يك نگاه: بخش عمارلو بعنوان يكي از زيباترين، پرجاذبه ترين و ديدني ترين مناطق استان سرسبز گيلان، در جنوبي ترين نقطه استان گیلان و شهرستان رودبار واقع شده و با مساحت 750 كيلومتر مربع، داراي 25 روستا دارای سکنه، دو دهستان و يك شهر مي باشد. بر اساس آخرين آمار در سال 90 اين بخش حدود 7هزار نفر جمعيت داشته كه اين تعداد در بعضی فصول سال به 15 هزار نفر نيز افزايش می رسد. عمارلو داراي آب و هواي مرطوب و نيمه خشك سرد کوهستانی بوده و از مواهب و مناطق طبيعي بسيار زيبا و دلفريبي چون روستاي گردشگرپذير داماش، روستاي تاريخي انبوه، مراتع و استخر طبیعی خلشکوه برخوردار است. طبيعت بكر و دل انگيز اين بخش و وجود بقاع متبرکه سبب شده است تا بخش عمارلو به يكي از قطب هاي مستعد گردشگرپذير در استان لقب بگيرد. با اين معرفي كوتاه جهت آشنايي بيشتر، فرصت را غنيمت شمرده و با عبدالوحيد احمدي بخشدار عمارلو به گفتگو نشستيم كه در ادامه ماحصل اين گفتگوي صميمي را مي خوانيد.

* كارخانه آب معدني داماش دوباره به كار خود ادامه مي دهد

بخشدار عمارلو مردمان بخش را بسيار فهيم، فرهنگي و باسواد توصيف كرد و اظهار داشت: مردم بخش، مردمي، اعتقادي، تلاشگر و زحمتكش هستند و اكثر درآمدشان به كشاورزي و دامپروري وابسته است.

عبدالوحيد احمدي با اشاره به منفعل بودن برخي كارخانجات از جمله آب معدني داماش، اذعان كرد: نبود درآمد كافي، عدم اشتغال و بيكاري سبب شده است تا اين بخش به يك منطقه مهاجر فرست تبديل شود.

وي ضمن اميدواري از شروع مجدد كارخانه توليد آب معدني داماش، ابراز كرد: با تلاش و رايزني هايي كه توسط مسئولين در سطح كلان صورت گرفته است، انشاء الله اين كارخانه نيز در آینده نزدیک به روند فعاليت خود ادامه خواهد داد.

بخشدار عمارلو با اشاره به استعداد بي چون چراي اين بخش در زمينه گسترش كشاورزي و دامداري، از ارائه تسهيلات به جوانان در راستاي سرمايه گذاري در اين حوزه ها اعلام آمادگي كرد و گفت: اگر جوانان تمايل نشان دهند، ما از آنها حمايت مي كنيم و در گسترش بخش كشاورزي و دامداري از هيچ كوششي دريغ نخواهيم كرد.

احمدي وضعيت زيرساختي بخش عمارلو را مثبت ارزيابي كرد و اظهار داشت: خوشبختانه بعد از مركز شهرستان، بيشترین ادارات در اين بخش استقرار داشته و فعاليت مي كنند.

* محروميت ها، فعاليت ها را كمرنگ كرده است

وي به بخشي از فعاليت هاي انجام گرفته در بخش اشاره و اذعان كرد: كد دار نمودن راه ارتباطي لوشان – جيرنده، پيگيري مرمت راه ارتباطي جيرنده- داماش، مديريت در آبرساني ( آب شرب و كشاورزي) منطقه، پيگيري طراحی و انجام طرح هادي برخي روستاها و تخصيص اعتبار به آنها، افزايش 2 دهياري ديگر در بخش و پیگیری استقرار 3 دهياري ديگر و… از جمله فعاليت هاي اين بخش مي باشد.

اين مسئول با بيان اينكه وسعت چشمگير و محروميت هاي عديده ي بخش سبب شده است تا فعاليت ها كمرنگ جلوه داده شود، تصريح كرد: در بخش عمارلو فاصله بین برخی روستاها حدود 20 الي 25 كيلومتر بوده و نيازمند اعتبار هنگفتی مي باشد، در حالي كه همين مسافت در نقاط دیگر استان، دو شهرستان را به هم متصل مي كند.

احمدي اشتغال را از دغدغه هاي اصلي بخش برشمرد و اذعان كرد: منفعل بودن شهرك صنعتي در بخش و به فرجام نرسيدن آن از دلايل بيكاري در منطقه بوده كه با حمايت و درايت مسئولين، پيگير احياء و راه اندازي مجدد آن هستيم.

وي وضعيت فرهنگي و آموزشي بخش را مطلوب ارزيابي كرد و گفت: اكثر مدارس در بخش عمارلو داير مي باشند، اما متأسفانه با كمبود دانش آموز مواجه هستند. اين در حالي است كه در سال 1374 الي 1375 حدود 6 هزار دانش آموز در بخش تحصيل مي كردند ولي اكنون آمار دانش آموزان دو بخش خورگام و عمارلو به 1700 نفر رسيده است. اما به لطف انقلاب اسلامی و نیرو های توانمند منطقه اين بخش از دانشگاه علمي و كاربردي در مقطع كارداني و كارشناسي بهرمند بوده و درصدد توسعه و ارتقاء آن هستيم.

*عمارلو بيمارستان ندارد

بخشدار عمارلو با بيان اينكه اين بخش بيمارستان ندارد، اذعان كرد: عمارلو داراي دو مركز بهداشتی و درماني(جيرنده و كليشم) بوده كه با هماهنگي مسئولين مركز جيرنده به صورت شبانه روزي اداره مي شود. همچنین پيگير استقرار اورژانس 115 در این بخش هستيم.

احمدي ادامه داد: در سال 90 حدود (342/500/000 تومان)، در سال 91 بالغ بر (275/500/000 تومان)، و در سال 92 تاكنون بالغ بر  (195/100/000 تومان)،  به حساب دهياري هاي بخش جهت اجراي پروژه ها و فعاليت هاي عمراني واريز شده است.

وي وضعیت پوشش مخابرات در بخش را بسيار ضعيف ارزيابي كرد و اظهار داشت: با تلاش هايي كه در سالهای اخیر صورت گرفت، توسط مديريت مخابرات استان و شهرستان، دو ايستگاه پوشش تلفن همراه و 7 دکل تلفن روستایی (سیم کارت های سری جدید)در اين بخش نصب گرديد كه تا حدودي پاسخگوي نيازهاي مردم در اين حوزه مي باشد.

* گازرساني به منطقه كليشم در مرحله مطالعاتي قرار دارد

بخشدار عمارلو گازرساني به شهر جيرنده را از دغدغه هاي اصلي مسئولین و مردم برشمرد و ابراز كرد: با توجه به هماهنگي ها و ايجاد تعامل با شوراهاي قديم و جديد شهر جيرنده، مراحل لوله گذاري و زيرساختي گازرساني در حال انجام است و در تلاش هستيم بعد از گازرساني جيرنده، با همكاري مسئولين شركت گاز گيلان،اهالي روستاي كليشم را نيز از اين نعمت الهي بهره مند سازيم.

احمدي با اشاره به شروع ناموفق مسكن مهر در جيرنده، اذعان كرد: متأسفانه در ابتداي كار مسكن مهر جيرنده، بدليل برخي عدم هماهنگي ها و مديريت ضعيف از سوي مدير پروژه و پيمانكار قبلي، اين طرح ملي در شهر جيرنده متوقف شد. بعد از توقف و تغيير و تحول در ساختار مديريتي، اكنون پروژه مسكن مهر جيرنده زير نظر مديريت پيمان در حال اجرا مي باشد.

وي برگزاري مراسمات مذهبي، پيگيري استقرار امام جماعت براي شهر جيرنده، پيگيري استقرار اداره راه و شهرسازي در بخش، شروع بكار رادارخانه كليشم، برگزاري انتخابات باشكوه رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا را از ديگر فعاليت ها برشمرد و تصريح كرد: مجموعه بخشداري عمارلو فقط با 2 نيروي انساني مي چرخد و با توجه به حجم، فشار كاري و وسعت بخش، خوشبختانه عملكرد مثبتي داشته است، بطوريكه در انتخابات اخير رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا، بخش عمارلو در يكي از مانورهاي كشوري رتبه ي برتر 25كشوري در بين 1401 فرمانداري و بخشداري در سطح كشور را کسب کرد.

*برگزاري جشنواره انارچيني در انبوه

اين مسئول با بيان اينكه بدون هماهنگي، همدلي و تعامل با مردم و مسئولين موفقيت حاصل نمي شود، اذعان كرد: با همدلي و تعامل بين مردم و مسئولين مشكلات را مرتفع خواهيم كرد.

احمدي به برگزاري جشنواره به گُلدهی گل نادر سوسن چلچراغ در داماش و برداشت انار در انبوه در سال هاي گذشته اشاره و ابراز كرد: جشنواره انارچيني بسيار با شكوه در روستاي تاريخي انبوه در روزهاي پنج شنبه و جمعه (25و 26 /7/92) برگزار شد.

بخشدار عمارلو با اشاره به عدم برخورداري اهالي دگاسر از نعمت برق، اذعان كرد: براي رفع برق اين منطقه، بحث استفاده از انرژي خورشيدي جهت توليد برق براي اهالي دگاسر مطرح شد و حتي دستگاه ها و تجهيزات مهيا گرديد ولي اهالي از اين موضوع استقبال نكرده و خواستار برق سراسري هستند.

* احداث كمپ ورزشي بزرگ در داماش در دست پيگيري است

احمدي به وضعيت ورزشي بخش عمارلو اشاره و خاطرنشان كرد: اين بخش داراي يك سالن ورزشي در جيرنده بوده و در تلاش هستيم كه با هماهنگي سپاه ناحيه رودبار سالن ديگري در بخش احداث نماييم.

وي از احداث كمپ ورزشي بزرگ در داماش خبر داد و افزود: اگر اين كمپ ورزشي راه اندازي شود، ورزش، اقتصاد و معيشت بخش را دگرگون خواهد نمود.

اين مسئول نصب گارد ريل در جاده جيرنده، پروژه آسفالت حدود 700 متر در مسیر لوشان جيرنده، پيگيري احداث ساختمان مدرسه شبانه روزی در ورودی شهر جیرنده، راه اندازی سیستم ديجيتال (صدا و سیما) در مركز بخش (جيرنده)، حفر چاه عميق در جيرنده، آبرساني به مجتمع كليشم- خرمكوه – ويه، احداث جاده كليشم به عين شِیخ (ديلمان) به طول ده كيلومتر، احداث جاده لايه به پل شهيد ورمقاني به طول هشت كيلومتر، احداث جاده لايه به روستاهاي گردلات و دگاسر به طول هشت كيلومتر، ادامه آسفالت قسمتي از نواخان- انبوه و از انبوه به پل خشتي به طول بيش از 12 كيلومتر و… از ديگر فعاليت هاي بخش معرفي كرد.

احمدي در پايان از مساعدت رجبي فرماندار پرتلاش شهرستان رودبار، حكيمي نماينده مردم شريف شهرستان رودبار در مجلس شوراي اسلامي، ائمه جمعه شهرستان، مهدوي مديركل  دفتر امور روستايي و شورا های استانداري گيلان، رؤسا و مسئولين ادارات شهرستان و بخش، شوراها، دهیاران و مردم فهیم بخش عمارلو، مديريت و دست اندركاران شكوفه هاي زيتون بخش قدرداني نمود.

  

نوشته شده توسط umran در سه شنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۴۴ ب.ظ

دیدگاه


+ 5 = 13