پایگاه اطلاع رسانی بخش عمارلوی شهرستان رودبار
یکشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
[ویدئویی وجود ندارد]

حضور پروفسور محمدنژاد در برنامه دانه شبکه 4 سیما

فیلم مصاحبه پروفسور شهرام محمدنژاد در برنامه دانه شبکه 4

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32

الکترونیک و لیزر از دریچه “دانه”

تاریخ مصاحبه در پنجشنبه, 06 شهریور 1393 ساعت:20:30

پروفسور محمد نژاد  دارای دکترای تخصصی الکترونيک ليزر میهمان این هفته برنامه  “دانه ” بود.

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما : مجموعه برنامه های تخصصی «دانه» که هر هفته پنجشنبه ها با اجرای علی درستکار ساعت 20:40 روی آنتن می رود، این هفته با حضور پروفسور شهرام محمد نژاد،  به معرفی علم الکترونیک و لیزرپرداخت. همچنین در این برنامه درباره سالها فعالیت این چهره علمی کشور و تالیفات و اختراعات وی گفتگو  شد.

شایان ذکر است پروفسور محمد نژاد دارای  ليسانس مهندسی برق  از دانشگاه هوستون آمريکا است و دوره های فوق ليسانس و دکتری را با رتبه عالی و اختراع ليزر PbSrS در دانشگاه ايالتی شيزوکا به پايان رسانيد و به ايران بازگشت.

ايشان از سال 1373 بعنوان عضو هيئت علمی دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت ايران، با پشت سر گذاشتن کليه مراحل ارتقاء به رتبه استاد تمامی (پروفسوری) نايل گشته، و با تاسيس چندين آزمايشگاه و مرکز تحقيقات نانوپترونيکس فعاليتهای تحقيقاتی فشرده ای در زمينه های اپتو الکترونيک، نانو-اپتو، مخابرات و محاسبات کوانتومی، ميکرو الکترونيک، سيستمهای نوری و الکترونيکی را راهبری می نمايد.  آقای پروفسور محمد نژاد تا کنون بيش از ده جلد کتاب و استاندارد تدوين نموده، افزون بر 250 مقاله و صدها گزارش فنی در مجلات و کنفرانسهای بين المللی به چاپ رسانيده، حدود چهل پروژه صنعتی انجام داده، و بيش از50 دانشجوی ارشد و دکتری فارغ التحصيل نموده است. از ديگر فعاليتهای ايشان، بنيانگذاری و راهبری بسيج اساتيد و ائتلاف آباد گران، معاونت آموزشی و پژوهشی چند دانشگاه و مراکز تحقيقاتی، رياست دانشکده برق، عضو هيئت مميزه چند دانشگاه، مدير مسول، داور و عضو هيئت تحريريه چند مجله بين المللی، و رياست دانشگاه مجازی را می توان نام برد. دکتر محمدنژاد تا کنون دهها لوح تقدير و جايزه از شخصيتهای برجسته شامل رييس جمهور، وزرا، روسای دانشگاهها و ديگر شخصيتهای علمی و سياسی بخاطر فعاليتهای علمی- پژوهشی و سياسی- فرهگی دريافت نموده است.

  

جمعه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۹:۰۶ ب.ظ

۳ نظر

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  سلام. ما عمارلویي ها با داشتن چنین شخصیتی بر خود می بالیم و برای این بزرگوار دعای خیر و آرزوی سلامتی برایشان داریم. ابراهیمی آینه ده

 2. 0

  با سلام و خسته نباشید پرفسور محمد نژاد از شخصیت های بسیار علمی و انقلابی
  است و ما به وجودشون افتخار می کنم و امیدواریم همیشه سالم و سلامت باشند.

 3. 0

  با سلام واحترام امیدوارم هميشه سربلند و سرزنده باشند. به داشتن چنین اشخاصی در منطقه باید بالید.

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


+ 4 = 7