آغاز سرشماری عمومی کشاورزی در بخش عمارلو همزمان با سرسر کشور

آغاز سرشماری عمومی کشاورزی در سراسر کشور از امروز به مدت ۴۰ روز

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
IMG_5336

 

 

 

 

 

 

رئیس مرکز آمار ایران از سرشماری عمومی کشاورزی در سراسر کشور از امروز  به مدت ۴۰ روز خبر داد.

 

sarshomari93

 عادل آذر رئیس مرکز آمار ایران در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با تبریک ایام هفته دفاع مقدس، گفت: در آستانه برگزاری سرشماری عمومی کشاورزی سراسر کشور هستیم که از 5 مهر تا 18 آبان برگزار می شود.

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به این که سرشماری ها نشانه عزتمندی و افتخار کشورها در معرفی پیشرفت هاست گفت: به لطف خدا و برنامه ریزی‌ها، ایران به ویژه پس از انقلاب، از کشورهای پیشگام در اجرای سرشماری ها بوده است.

وی افزود: دامداری و دامپروری، زراعت و باغبانی همگی در حیطه  بخش کشاورزی هستند که یکی از سه بخش مهم و عمده اقتصاد کشور است؛ بخش کشاورزی 18 درصد اشتغال مستقیم، 11.7 درصد سهم ثروت و تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص داده است.

بیکاری و کم‌آبی، چالش‌های مهم بخش کشاورزی

رئیس مرکز آمار ایران بیکاری را از چالش های بخش کشاورزی دانست و گفت: بیشترین سهم بیکاری جوانان و تحصیل کردگان در حوزه کشاورزی است،‌ اگر بخواهید کاری برای رفع بیکاری در بخش کشاورزی شود، باید آمار دقیق داشت که با سرشماری انجام می‌شود.

وی کم آبی را چالش دیگر بخش کشاورزی دانست و گفت: در سال آبی 92، متوسط بارندگی ایران نسبت به 44 سال قبل 8 درصد کاهش داشته است.

عادل آذر افزود: سال آبی جاری نسبت به سال قبل 30 درصد و روان آب ها 10 درصد کاهش داشته است.

توسعه بر اساس برنامه ششم و اقتصاد مقاومتی

وی گفت: برنامه ریزی برای استفاده بهینه جز با برنامه ریزی و آمار برای کشت و کار امکان پذیر نیست.

رئیس مرکز آمار ایران افزود:  برنامه ششم و اقتصاد مقاومتی فرصت مغتنمی برای بخش کشاورزی است که نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود، مگر اینکه اطلاعات و آمار دقیق باشد.

عادل آذر گفت: 200 قلم آمار اطلاعات در برنامه ششم وجود دارد که 90 قلم آن مربوط به بخش کشاورزی است و برنامه ششم دوره جدیدی برای توسعه کشاورزی کشور خواهد بود.

6هزار مامور آمارگیری

عادل آذر گفت: به همین دلیل نیروهای خوب و محلی انتخاب شدند و 6 هزار مأمور و در مجموع 12 هزار نفر در امر آمارگیری بخش کشاورزی بسیج شده اند که با تجهیزات و لباس یکسان با کارت شناسایی به منازل و بخش کشاورزی مراجعه می کنند.

وی افزود: این افراد به چهار میلیون و 300 هزار بهره بردار کشاورزی مراجعه خواهند کرد و تکمیل هر پرسشنامه حدود 20 دقیقه طول خواهد کشید.

رئیس مرکز آمار ایران گفت: ملاک در آمارگیری خوداظهاری است و اعتماد می‌کنیم که کشاورزان اطلاعات درست خواهند داد.

عادل آذر افزود: اطلاعات درست مبنای تصمیم گیری درست است و از این قشر تقاضا داریم به موفقیت این سرشماری کمک کنند.

 منبع : خبرگزاری فارس

IMG_4636 IMG_5336 IMG_5337 IMG_5352

  

نوشته شده توسط umran در شنبه, ۰۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۸:۲۹ ق.ظ

دیدگاه


7 + 5 =