بازگشایی راههای ارتباطی بخش در روز سه شنبه ۹۳/۸/۱۳

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
IMG_6821

 

 

 

 

 

 

 

علی لاجوردی بخشدار عمارلو در روز سه شنبه ۹۳/۸/۱۳ از روستاهای آینه ده، یکنم، ویه، ناوه و کلیشم بازدید و از نزدیک  در جریان بازگشایی جاده های ارتباطی بخش قرار گرفتند و پیگیری های لازم را بعمل آوردند.

لازم به ذکر است که عصر روز دوشنبه مصادف با تاسوعای حسینی بعلت بارش باران و برف و سرمای شدید؛ تردد در جاده های بخش چند ساعتی مختل شد که با پیگیری ها و هماهنگی های لازم و تلاش راهداران اداره راه و شهرسازی راههای مربوطه برف روبی و نمک پاشی گردید. البته با بارش برف و باران و کولاک شب چهارشنبه تردد با زنجیر چرخ و  با رعایت مسائل ایمنی قابل تردد است.

IMG_6742 IMG_6743 IMG_6744 IMG_6745 IMG_6746 IMG_6747 IMG_6748 IMG_6777 IMG_6778 IMG_6779 IMG_6788 IMG_6789 IMG_6790 IMG_6802 IMG_6819 IMG_6821 IMG_6822 IMG_6823

  

نوشته شده توسط umran در چهارشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۹ ق.ظ

۲ نظر

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  سلام عليكم، ابتدا از حضور بخشدار محترم در روز عاشوراي امام حسين در روستاي كليشم كمال تشكر را داريم. و بايد به عرض برسانم كه در روز تاسوعاي حسيني مردم كليشم كه براي برگزاري مراسم سنتي عزاداري به محل امامزاده احمد و محمد(ع) ناوه آمده بودند در موقع برگشت در منطقه دزدرود در برف ماندند و همه ماشينها و عزاداران به كمك اهالي و با هول دادن ماشین‌ها و وسايل مجهز به زنجير و پاي پياده به کلیشم رسیدند و ماشین‌هاي زيادي نيز در مسير ماندند و سر نشينان پياده به مقصد رفتند كه بايد بگوييم متأسفانه در آن شرایط هيچ كمكي از طريق بخشداري و يا راهداري انجام نگرفت و ماشین راهداري در پايان شب به كليشم آمده بود كه ديگر فايده‌اي نداشت چون اگر تا آن موقع در راه مانده بودند با وجود سرماي شديد تلف مي شدند البته نبايد تلاش راهداران عزيز را نديده گرفت. آنها بسيار زحمت كشيدند ولي اي كاش بيشتر به اين منطقه توجه مي شد. اميدوارم كه اين مطلب نيز خوانده شده و به گوش مسولان محترم رسانده شود.

  1. 0

   با سلام
   البته پاسخ شما را باید مسئولان مربوطه بدهند اما ammarlou.ir بنا بر منشور و اهدافی که برای خود تدوین کرده است؛ بر خود وظیفه می داند بر اساس اطلاعات، اخبار و مستندات واصله نکات زیر را به اطلاع برساند. لذا قضاوت را به مخاطبان عزیز واگذار می کنیم:
   1- تا آنجا که ما می دانیم وظیفه بخشداریها در این زمینه هماهنگی است نه امدادرسانی. لابد پیگیری، هماهنگی و اطلاع رسانی بخشداری هاست که ماشین آلات می آیند و بازگشایی و نمک پاشی می کنند.
   2- در همان شرایطی که شما می فرمایید، تنها کلیشم و ناوه برف و بوران نداشت. بخش اعظمی از شهرستان و منطقه درگیر بحران برف بودند. تمام روستاها و هیأت ها در حال عزاداری بودند. شرایط منطقه و کشور و کمبود امکانات و اعتبارات را نیز باید در نظر گرفت. جدا از اینکه منطقه ما بادخیز است وضعیت هوا باید به یک شرایط مساعدتر و ملایمتری برسد تا بتوان راهها را باز کرد برای اینکه در حین بارش برف هم برای ماشین آلات سنگین ممکن است حادثه آفرین باشد و هم اینکه در فاصله زمانی کم مجدداً بسته می شود

   3- هوا شناسی تقریباً یک هفته پیش (حداقل از صبح روز چهارشنبه 93/8/7) پیش بینی چنین وضعیتی را نموده بود. اما وقتی اغلب مسافران و روستاییان عزیز توجه ای به هشدارهای پلیس و هواشناسی نمی کنند به نظر شما چه باید کرد؟
   4- همشهریانی که خود بومی منطقه هستند و از وضعیت آب و هوایی کوهستان خبر دارند؛ چرا حتی زنجیر چرخ که از لوازم ایمنی خودروهاست، با خود به همراه نمی آورند که حتی اگر 5 سانتی متر هم برف ببارد، انتظار دارند؛ امداد غیبی و یا امداد هوایی برسد و بصورت آنلاین خدمات رسانی شود. آیا مسئولان و امدادگران و کارگران ادارات (مثلاً راهداران) مسلمان نیستند؟ خانواده ندارند؟ تعطیلات ندارند؟ عزاداری نمی کنند؟
   5- آیا کشاورزان و دامدارانی که در مناطق ییلاقی(همانند داماش) زندگی می کنند با تمام تجربیاتی که دارند و علی رغم تمام هشدارها؛ حتی نیمه آبان نیز دوست ندارند به مناطق پایین دست بیایند و با بسته شدن راهها خود و راهداران و … را به درد سر و هزینه های سنگین می اندازند؛ به نظر شما چه باید کرد؟
   6- انشاء الله که اداره راه و شهرسازی عمارلو راه اندازی گردد و راهدارخانه های ویه و کلیشم مجهز و راه لوشان – جیرنده – کلیشم – دیلمان نیز برقرار شود تا شاید بخشی از مشکلات منطقه لااقل در این زمینه مرتفع گردد.

 2. 0

  سلام عليكم، 1- شما اگر به متن نوشته شده بنده توجه كرده باشيد من نيز چنين توقعي را نداشتم كه مسئولان خودشان امداد رساني كنند هرچند اگر اين كار را بكنند بر محبوبيت خودشان در ميان مردم مي افزايند. فقط خواستم بگوئيم كه بخشدار محترم روز عاشوراي حسيني به كليشم امده بودند نه روز تاسوعا.
  2- البته از اينكه هواشناسي هشدار داده بود درست، ولي كساني كه براي مراسم عزاداري امام حسين عليه‌السلام امده بودند افرادي بودن كه كمتر به منطقه مي آيند و بخاطر همين گذشته و هواي سرد فراموششان شده بود و مگر همه افرادي كه در جاده‌هاي كشور در را مي مانند خبر از هواي بد ندارند پس اين دليل بر اين نمي شود كه كار امداد رساني بخاطر اينكه مردم مي دانستند پس بايد تنبه بشوند كار خوبي نيست.
  3- منظور من فقط منطقه عمارلو بود نه خورگام و جاهاي ديگر و در اين منطقه نقاط برف گير بيشتر همين مسير جيرنده به كليشم و در چند نقطه و مخصوصا از ناوه به كليشم مي باشد. البته گردنه ناواخان هم هست ولي مردم روستاهاي لايه ،نوده، و انبوه بيشتر به سمت قزوين تردد دارند.
  4- من فكر نمي كنم بودن يك اداره در بخش عمارلو مشكل گشا باشد مثل بقيه ادارات بلكه اين امكانات موجود در راه دارخانه ها است كه مي تواند كار انجام بدهد متاسفانه وجود ندارد.
  5 – من در ابتدا از بخشدار محترم تشكر كردم بخاطر اينكه زحمت كشيدن و در روز تعطيل براي سر كشي امده بودند و پيگر بودن ايشان نيز بسيار ستودني و قابل تقدير مي باشد. و همچنين از زحمات راه داران عزيز كه در هواي سرد و كولاك به خدمت رساني مشغولند.
  6- منظور بنده اين بود كه كار خوبشان چرا با تاخير انجام مي شود.

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


3 + 3 =