پایگاه اطلاع رسانی بخش عمارلوی شهرستان رودبار
شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

یک قلاده خرس قهوه ای پس از حمله به 3 نفر از اهالی روستای پارودبار به جهت پیشگیری از خطرات بیشتر افراد محلی با شلیک تفنگ شکاری حیوان را از پای درمی آورند.

حمله خرس قهوه ای به اهالی روستای پارودبار ۹۳/۸/۱۷ +فیلم

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32

 

 

 

 

 

 

یک قلاده خرس قهوه ای پس از حمله به ۳ نفر از  محیط بانان و اهالی روستای پارودبار به جهت پیشگیری از خطرات بیشتر  افراد محلی با  شلیک تفنگ شکاری حیوان را  از پای درمی آورند. 

بنا بر اخبار واصله شنبه ۹۳/۸/۱۷ یک خرس قهوه ای نر و حدوداً ۴ ساله در یک تله سیمی (تله های محکمی که برای  به دام انداختن گراز توسط کشاورزان در اطراف زمین ها تعبیه می شود) در باغهای اطراف روستای پارودبار گرفتار می شود.

پیرو تماس تلفنی  اهالی با بخشداری عمارلو واداره محیط زیست، مسئولان محلی و نیروهای محیط زیست شهرستان و استان گیلان عازم روستا شده و حدود ساعت ۱۱ شب به محل گرفتار شدن خرس می رسند.

محیط بانان بوسیله پرتاب دارت بیهوشی سعی می کنند حیوان را که از ناحیه پای چپ درون تله گیر کرده بود بیهوش کنند اما خرس با وجود اصابت دارت بیهوش نمی شود.

محیط بانان علی رغم تلاش زیاد تا ساعت ۲ بامداد؛ به دلیل تاریک بودن هوا، نیزار بودن محل به دام افتادن خرس و عدم دید کافی، بلند بودن سیم تله و در نتیجه تحرک و تقلای زیاد حیوان؛ تا روشن شدن هوا صبر کرده و سپس صبح روز یکشنبه مجددا برای بیهوش کردن خرس تلاش می کنند.

چند دارت بیهوشی دیگر نیز به خرس شلیک می شود اما خرس که بسیار خشمگین و پر استرس بوده بیهوش نمی شود. حیوان با تحرک زیاد تلاش می کند از تله رها  شود.

حوالی ظهر ناگهان خرس خشمگین بر اثر نزدیک شدن محیط بانان و  تقلای زیاد سیم تله را پاره کرده  و ابتدا به یکی از محیط بانان  و یکی از افراد بومی که در نزدیکی حیوان ایستاده بود حمله ور می شود.

خرس با محیط بان و فرد محلی گلاویز شده و پس از گاز گرفتن و مجروح کردن هر دو نفر، با تلاش آنان برای نجات خود و شلیک تیر هوایی محیط بانان، آنها  را رها کرده و به سمت باغ های منطقه فرارمی کند. در حالی که مردم و مسئولان درگیر ۲ نفر مجروحین اولیه بودند حیوان پس از طی مسافتی به پیرمردی حدوداً  هشتاد ساله به نام  رضا بامداد حمله ور می شود و به شدت وی را نیز مجروح می کند.

پیرمرد روستایی تنها کاری که می کند با قرار دادن دستها در مقابل سر و گردن اجازه آسیب زدن به گردن و صورت خود را نمی دهد. در این فاصله جهت پیشگیری از خطرات بیشتر افراد محلی با شلیک تفنگ شکاری حیوان را از پای درمی آورند.

مجروحین حادثه بلافاصله به بیمارستانی در رودبار منتقل شده و دو مصدوم حادثه یعنی محیط بان و فرد میانسال بصورت سرپایی درمان شده  و رضا بامداد نیز به اتاق عمل منتقل می شود. پس انجام جراحی و اقدامات درمانی لازم درحال حاضر وضعیت آقای رضا بامداد رو به بهبود یبوده و همچنان در بیمارستان ولیعصر(عج) رودبار تحت مراقبت های پزشکی بسر می برد.

699821

 

699823

 
 

 

  

سه شنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۸:۱۳ ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    با سلام.باید برای داشتن چنین نیروهایی در سازمان محیط زیست تاسف خورد.

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


2 + 5 =