نشست سیاسی بصیرتی با موضوع انقلاب اسلامی – ۹۳/۱۱/۲۱

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32

 

 

 

 

 

به مناسبت دهه مبارک فجر نشستی با عنوان نشست سیاسی- بصیرتی با محور انقلاب اسلامی با حضور علی لاجوردی بخشدار عمارلو سرهنگ حیدری فرمانده سپاه پاسداران شهرستان رودبار و تعدادی از مسئولین و دانش آموزان منطقه و به همت حوزه مقاومت بسیج امام سجاد(ع) جیرنده در روز یکشنبه مورخه ۹۳/۱۱/۲۱ سالن هلال احمر برگزار شد.

در این مراسم علی لاجوردی طی سخنانی به بررسی علل پیروزی، دستاوردها و اندیشه های امام(ره) پرداختند. که عناوین صحبت های ایشان به شرح ذیل می باشد:

  • هر انقلابی بر مبنای ماهیتش اهدافی دارد. برای مثال انقلاب های اقتصادی به منظور افزایش و توسعه تولید و همچنین توزیع عادلانه ثروت است. انقلاب هایی که ماهیت سیاسی دارند؛ در راستای آزادی های فردی و اجتماعی رخ می دهند. انقلاب هایی که مبنای ایدئولوژیک و مکتبی دارند؛ بدنبال استقرار و توسعه ایدئولوژیک و مکتب مورد نظر هستند. اما انقلاب اسلامی ایران ماهیت مذهبی و فرهنگی دارد.
  • دستاوردهای انقلاب اسلامی الهی و معنوی است. البته به معنی نفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه های اقتصادی، سیاسی، علم و فناوری نیست. بلکه جامعیت دین اسلام سبب شده که دیگر جوانب آن بصورت متوازن در بطن انقلاب اسلامی باشند.
  • پرداختن به انگیزه هایی که موجب پیروزی انقلاب شدند و در استمرار و تداوم آن نقش دارند؛ بسیار مهم هستند. چرا که آنانی که انگیزه الهی داشتند در کنار انقلاب ماندند. اما آنانی که انگیزه های غیر الهی داشتند سعی داشتند تفکرات و نظریه های خود را بر نظام و انقلاب تحمیل کنند. اصرار داشتند که نام انقلاب و نوع حکومت را ” جمهوری دموکراتیک اسلامی ایران ” و یا جمهوری دموکراتیک خلق مسلمان ایران” و … بنامند. البته وقتی با فرمایش حضرت امام که فرمودند”جمهوری اسلامی ایران. نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر” منافع خود را در خطر دیدند و از انقلاب فاصله گرفتند.
  • شعار انقلاب ما ” استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است” . شاید برای دانش آموزان، جوانان و دانشجویان مطرح شود که کلمه دموکراتیک به معنی آزادی است و چرا امام کلمه دموکراتیک را در کنار جمهوری اسلامی قبول نکردند؟ این موضوع بر می گردد به جامعیت دین اسلام.  اسلام دینی است که به تمام ابعاد وجودی انسان پرداخته است. اعم از مادی و معنوی – دنیوی و اخروی – آزدادی های فردی و اجتماعی. لذا آوردن کلمه “دموکراتیک” در کنار کلمه “جمهوری اسلامی” به معنی نفی آزادی که در بطن اسلام است. و اسلام آن را از حقوق ابتدایی و بدیهی هر انسان می داند. حدود و ثغور این آزادی مصالح کشور و شرعیت است.
  • یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” است. عزت و اقتدار سپاه؛ عزت و اقتدار ملت ایران است. از آنجایی که دشمنان انقلاب درصدد کتمان حقایق و آسیب زدن دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند؛ مسئولیت این عزیزان دوچندان می شود. برای این عزیزان آرزوی سلامتی و توفیق دارم.
  • انشاء ا… با تمسک به یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب که ” اتحاد و انسجام و همدلی است” در مراسم ۲۲ بهمن یکبار دیگر همه اقشار جامعه دست در دست هم خواهند داد و با امام (ره) و رهبر فرزانه انقلاب و شهیدان انقلاب تجدید میثاق می کنند.

سرهنگ حیدری فرمانده سپاه پاسداران رودبار بعنوان سخنران مراسم، به مراحل تشکیل انقلاب اشاره نمودند و گفتند: اولین مرحله “شکل گیری” است، مرحله دوم “استقرار حکومت” است که با تدوین قانون یک کشور ایجاد می شود. مرحله سوم “استقرار و تثیبیت آن” است. انقلاب اسلامی ایران همچون یک تنه درخت است که شاخه های آن در سایر کشورها گسترده شده است.

لازم به ذکر است گروه سرود دانش آموزی فرزانگان دبیرستان شبانه روزی راه زهرا (س) سرود “محمد رسول ا… (ص) را در این مراسم اجرا نمودند.

basirat siasi (1) basirat siasi (2) basirat siasi (3) basirat siasi (4) basirat siasi (5) basirat siasi (6) basirat siasi (7) basirat siasi (8) basirat siasi (9) basirat siasi (10) basirat siasi (11) basirat siasi (12) basirat siasi (13) basirat siasi (14) basirat siasi (15) basirat siasi (16) basirat siasi (17) basirat siasi (18) basirat siasi (19) basirat siasi (20) basirat siasi (21) basirat siasi (22) basirat siasi (23) basirat siasi (24) basirat siasi (25) basirat siasi (26) basirat siasi (27) basirat siasi (28) basirat siasi (29) basirat siasi (30) basirat siasi (31) basirat siasi (32) basirat siasi (33) basirat siasi (34) basirat siasi (35)

  

نوشته شده توسط umran در پنج شنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۷:۵۳ ب.ظ

دیدگاه


+ 3 = 9