مراسم استقبال از زائرین خانه خدا در روستای انبوه ۹۳/۱۲/۸

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
zaerin anbboh

 

 

 

 

 

 

 

در روز جمعه مورخه ۸/۱۲/۹۳ تعداد ۲۸ خانواده از اهالی محترم روستای انبوه از تشرف خانه ی خدا به زادگاه خود بازگشتند که مراسمی بدین مناسبت با حضور جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ نفر از اهالی انبوه و روستاهای همجوار و شهرهای دور و نزدیک در مسجد بزرگ و زیبای روستا منعقد گردید. در این مراسم پس از قرائت آیاتی از کلام ا… مجید و مداحی اهل بیت(ع)؛ علی لاجوردی بخشدار عمارلو به ایراد سخنرانی پرداختند.

«کنترل رشد نقدینگی – کاهش نرخ تورم – تبدیل رشد منفی اقتصادی به رشد مثبت اقتصادی با استفاده از ظرفیت های موجود کشور، علی رغم وجود تحریم ها عملکرد برجسته دولت در ۱۸ ماهه اخیر است.»

علی لاجوردی بخشدار عمارلو؛ حجاج را سفیران ایران اسلامی در سرزمین وحی معرفی کردند و بالاترین ره آورد سفر حج را رسیدن به توحید ناب ابراهیمی دانستند. ایشان ضمن برشمردن ابعاد مختلف عبادی، سیاسی و فرهنگی حج ادامه دادند: حج کنگره عظیم مسلمین است که پیام: برابری، صلح خواهی، خلوص، قدرت و عظمت مسلمین را در جهان نشان می دهد.

سپس اشاره به امر مشارکت داشتند که در تشرف دسته جمعی اهالی محترم روستا و همچنین در انجام پروژه ی آسفالت ۵/۱۲ کیلومتری از پل تاریخی انبوه به روستای انبوه که با خودیاری مالی اهالی صورت گرفت، اجرای پروژه شن ریزی و زیرسازی جاده ۶ کیلومتری گردنه نواخان به روستا، عقب نشینی و بهسازی معابر، کاشت، داشت و برداشت دسته جمعی محصولات کشاورزی که در سال جاری انجام گرفت را قابل ذکر و مثال زدنی عنوان کردند.

ایشان ادامه دادند مشارکت نه تنها در انبوه؛ بلکه راهکاری مناسب برای دستیابی به معیشت پایدار و برقراری نظام اقتصادی در نواحی روستایی کشور عزیزمان می باشد. با افزایش و جلب مشارکت مردم، می توان برنامه توسعه روستا را تحقق بخشید و کشور زمانی توسعه می یابد که روستاهای ما توسعه یافته باشند.

یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید، جلب مشارکت و ایجاد نشاط و امید از طریق برقراری ارتباط بین مسئولین و مردم از طریق گوش فرا دادن به حرف های مردم و با خوب عمل کردن و رفع مشکلات آنان می باشد.

اگر فرایند پیشرفت کشور با محوریت اعتماد عمومی و با تکیه بر ظرفیت های موجود در روستاها انجام پذیرد؛ گام مهمی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

روستا از ارکان مهم؛ در توسعه پایدار است و جایگاه مناسبی در اقتصاد مقاومتی دارد.

الحمدوا… دولت تدبیر و امید در مدت کوتاهی که از عمر خدمتش می گذرد، توانسته است اکثر شاخص های اقتصادی را که تنزل کرده بود؛ بهبودی بخشد:

کنترل رشد نقدینگی – کاهش نرخ تورم – تبدیل رشد منفی اقتصادی به رشد مثبت اقتصادی با استفاده از ظرفیت های موجود کشور، علی رغم وجود تحریم ها عملکرد برجسته دولت در ۱۸ ماهه اخیر است.

دولت تدبیر و امید از زمان شروع خدمتش تاکنون بخش مهمی از توان خود را برای حل مشکلات اقتصادی معطوف نموده است و تلاش کرده با اصلاح برخی از سیاست ها و روندها؛ راهی برای خروج از رکود همراه با تورم و تنگناهای معیشتی مردم بیابد که نشانه های بهبود نسبی آن حاصل شده است.

با وجود اصلاح ساختار اقتصادی کشور که در دراز مدت پیامدهای مثبت خود را نشان می دهد؛ رسیدگی به وضع معیشتی مردم از برنامه های کوتاه مدت دولت تدبیر و امید است که با مهار تورم ارتباط مستقیم دارد.

والسلام علیکم و رحمت ا… و برکاته

 


 

  

نوشته شده توسط umran در شنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲:۴۹ ب.ظ

دیدگاه


3 + = 6