فیلم+مصاحبه+عکس

انتخاب علیرضا جهانبخش بعنوان بهترین بازیکن سال لیگ دسته اول هلند(فیلم و مصاحبه)

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
jehanbakh (1)

 

 

 

 

 

 

مراسم انتخاب بهترین های فوتبال هلند عصر روز (سه شنبه- ۹۴/۲/۲۲) در شهر روتردام برگزار شد و در آن علیرضا جهانبخش ۲۱ ساله مهاجم تیم ملی ایران و باشگاه نایمخن که نقش مهمی در قهرمانی تیمش در این فصل داشت، به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد و جایزه خود را از گاس هیدینک سرمربی تیم ملی هلند دریافت کرد.  او با ظاهری آراسته و بسیار شیک جایزه‌ خود را که، «گاو خشمگین طلایی» نام دارد؛ در دست گرفت.

او بالاتر از سه نامزد هلندی (سیورد آرس، ونسان جانسون، جوی سلیگرس و جاناتان اوپوکو) و به اتفاق آرا به عنوان بهترین بازیکن لیگ دسته یک هلند انتخاب شد.

 

 جهانبخش که تنها ۲۱ سال سن دارد با وجود سقوط نایمخن به لیگ دسته اول و داشتن پیشنهادات مناسب در این تیم باقی ماند و با درخشش خود و به ثمر رساندن ۱۲ گل و ارائه ۱۸پاس گل موجبات بازگشت دوباه نایمخن به لیگ برتر هلند را فراهم کرد.

جهانبخش دومین بازیکن خارجی لقب بهترین بازیکن ژوپیلرلیگ شده است. در تمام ادوار ژوپیلرلیگ، تنها کیسوکه هوندای ژاپنی بوده که به عنوان یک بازیکن خارجی برنده این جایزه شده است.

لازم به توضیح است پدر و مادر علیرضا نیز در این مراسم حضور داشته است.

 jehanbakh (2) jehanbakh (0) jehanbakh (1)

 

رودبارنیوز: علیرضا جهانبخش، مهاجم ایرانی ۲۱ ساله تیم نایمخن، عنوان بهترین بازیکن این فصل لیگ دسته اول هلند را به خود اختصاص داد.

 

جهانبخش که امروز به روتردام رفته بود تا با سه نامزد هلندی این جایزه گاو طلایی مبارزه کند، با اتفاق آرا به عنوان بهترین بازیکن این فصل لیگ دسته اول هلند انتخاب شد.در تمام ادوار جوپیلر لیگ تنها خارجی‌ای که موفق شده این عنوان را کسب کند هوندای ژاپنی موفق به کسب این عنوان شده و جهانبخش دومین برنده خارجی گاو طلایی لیگ هلند است.جهانبخش در لیگ امسال هلند ۱۲ گل به ثمر رسانده و ۱۸ پاس گل داده بود.

مدتی را سکوت کرده بود و ترجیح داده بود تا در سکوت خبری اتفاقاتی که طی ماه‌های اخیر پس از جام ملت‌های آسیا برایش رخ داده بود را سپری کند.

با این حال روز گذشته به قول خودش یکی از بزرگ‌ترین‌ روزهای عمرش بود و موفق شد تا عنوان بهترین بازیکن ژوپیلر لیگ هلند را به خود اختصاص داده و جایزه گاو طلایی را دریافت کند.

علیرضا جهانبخش، مهاجم خوش تکنیک فوتبال ایران و نایمخن هلند پس از مدت‌ها سرانجام در صحبت با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس سکوتش را شکست و از کسب این جایزه تا آینده فوتبالی خود و البته مسائل مربوط به تیم ملی امید و ماندن کی‌روش در فوتبال ایران صحبت کرد که متن کامل این گفت و گو در زیر می‌آید:

فارس: در نهایت اتفاقی که قابل پیش بینی بود افتاد و به عنوان بهترین بازیکن لیگ هلند انتخاب شدی و جایزه گاوطلایی را دریافت کردی.

خداراشکر. پس از یک فصل خیلی خوب که پشت سر گذاشتیم، به هدفمان که قهرمانی بود رسیدیم، برای خودم هم پس از اتفاقاتی که در فصل نقل و انتقالات افتاد و در نایمخن ماندنی شدم، در ابتدا مهم بود که بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم.

باز هم خداراشکر که فصل خوبی را پشت سر گذاشتیم و به شخصه برای خودم فصل خیلی خوبی بود و لحظات بسیار خوبی را در این باشگاه داشتم و در پایان هم پس از اینکه عنوان قهرمانی ژوپیلر لیگ را به دست آورده و توانستیم به لیگ برتر هلند صعود کنیم، جایزه بهترین بازیکن به من رسید. واقعا به این جایزه افتخار می‌کنم چراکه برای رسیدن به آن زحمت فراوانی کشیده و تلاش زیادی کردم. البته این تازه اول فوتبال و راهم هست و مسیر طولانی را در پیش دارم.

فارس: این جایزه را از دستان گاس هیدینگ دریافت کردی.

درست است. هیدینگ هم در برنامه اهدای جوایز بهترین بازیکنان حضور داشت و با هم صحبت کردیم و او نیز برایم آرزوی موفقیت کرد. ضمن اینکه به من گفت بازی‌هایم را دنبال می‌کند و جالب اینکه هیدینگ خلاصه بازی‌ها و گل‌هایم را دیده بود و برای من به شخصه افتخار بزرگی بود که سرمربی هلند را از نزدیک دیدم و با او صحبت کردم. ضمن اینکه خوشحال بودم از اینکه زحماتم نتیجه داد. لحظات خوبی برایم رقم خورد و روز گذشته روز بزرگی در زندگی‌ام بود.

فارس: پس لحظات لذتبخشی را سپری کردی؟

خیلی احساس خوبی داشتم. پس از مدت‌ها که بازیکنان هلندی این جایزه را می‌بردند پس از سال‌ها جایزه گاو طلایی به من رسید و خداراشکر که این جایزه امسال به عنوان نماینده ایران به من اختصاص پیدا کرد. خیلی خوشحالم که به این مهم رسیدم.

فارس: فصل خوبی را سپری کردی و با اقتدار به لیگ برتر هلند صعود کردید. اول فصل این موضوع را متصور بودی؟

فصل خوبی بود و از آن اول هدف‌مان قهرمانی بود اما هیچکس در باشگاه فکر نمی‌کرد با قاطعیت این اتفاق بیافتد. اینکه حدود ۱۰۵ امتیاز کسب کنیم و ۱۰۰ گل هم به ثمر برسانیم که آمار فوق‌العاده‌ای بود.

فارس: که البته بیشترین نقش را هم ایفا کردی.

مهم‌ترین رکن اساسی تیم ما که عامل موفقیت تیم شد بحث یکدل بودن و یک تیم بودن بود. نزدیک به ۸۰ درصد گل‌ها را ۴ بازیکن جلویی تیم در آن نقش مستقیم داشتند و این نشان می دهد تیم ما یکدل بود و همکاری خوبی با هم داشتیم تا توانستیم در نهایت موفق شویم. ما ۴ بازیکن نقش بسزایی در صعود نایمخن داشتیم و فکر می کنم در ۸۰ درصد گل‌ها ما ۴ بازیکن نقش بسزایی داشتیم که این نشان می دهد ما با هم همکاری خوبی داشتیم که در نهایت منجر به صعود به لیگ برتر و موفقیت تیم شد.

 

 

فارس: بازی دیشب بارسلونا و بایرن مونیخ را دیدی؟

بله دیدم.

فارس: طرفدار کدام تیم در مسابقه بوذی؟

خیلی برایم فرق نمی‌کرد و بیشتر به دنبال این هستم که رئال مادرید یک پای فینال باشد و این برایم مهم است. در بازی دیشب بیشتر به دنبال یک فوتبال خوب بودم که فکر می کنم این مهم نیز محقق شد و فکر می کنم در دو بازی رفت و برگشت حق بارسلونا بود که راهی فینال شود.

فارس: برای فصل آینده چه زمانی تصمیم گیری می کنی؟

فعلاً یک سال دیگر با نایمخن قرارداد دارم و هنوز با مسئولان باشگاه در این مورد نیز صحبتی انجام نداده‌ام. پس از قهرمانی نایمخن، تمرکزمان بر روی جشن‌های قهرمانی و اتفاقات شیرینی بود که در پی آن رخ داد.

فارس: ۱۰۰ در صد پیشنهاداتی داری؟

قطعا همین طور است اما اینکه به طور رسمی باشد، خیر. به نظرم چون پیشنهادات رسمی نبوده با من هیچ صحبتی صورت نگرفته است.

 

 

فارس: دوست داری با توجه به بازگشت به لیگ برتر، در نایمخن بمانی؟

من یک سال دیگر با این باشگاه قرارداد دارم و عاقلانه این است که باشگاه نمی‌خواهد بدون دریافت حق ترانسفر در پایان مدت قراردادم، از این تیم بروم، به همین دلیل شرایط به گونه ای هست که یا خود نایمخن به من پیشنهاد جدیدی خواهد داد و یا باید دید که چه پیشنهاداتی در آینده به من خواهد رسید.

فارس: همیشه می‌گفتی برایم زود است که به تیم‌های بزرگ بروم. فکر می‌کنی با دو سال تجربه هنوز هم زود باشد که بخواهی به یک تیم بزرگ اروپایی بروی؟

همیشه هدفم این بوده که هر سالی که نایمخن را ترک کنم انتخاب تیم بعدی برایم بسیار مهم است. الان هم نمی‌خواهم قدم بزرگی بردارم و بیشتر می خواهم قدم‌های هوشمندانه‌ای بردارم.

فارس: اینکه گفتی دوست داری رئال مادرید به فینال برسد، یعنی آرزو داری یک روز در این تیم بازی کنی؟

خیر این موضوع به این مسائل برنمی گردد و من فقط علاقه‌ام را گفتم و آینده فوتبالی‌ام فعلا مشخص نیست.

فارس: فکر می‌کنی سال آینده در هر لیگی که باشی یکی از شانس‌های اقای گلی باشی؟

باید ببینیم خدا چه می‌خواهد و فعلا به این مسائل فکر نمی‌کنم. در حال حاضر وقت استراحتم است و می‌خواهم استراحت کنم و بعد یک تصمیم خوب بگیرم.

فارس: در تعطیلات عید تیم ملی امید را همراهی کردی. به نظرت این تیم با کادر و بازیکنانی که دارد می‌تواند پس از چندین دهه رویای صعود به المپیک را محقق کند؟

قاعدتاً تیم خوبی داریم که کادر مجربی هم دارد. آقای خاکپور فوق العاده آدمی با شخصیت و آدمی که فوتبال را بلد است و چندین سال در بیرون از ایران آموزش فوتبال دیده است. خود من به شخصه در این مدت از ایشان به خصوص از لحاظ شخصیتی موارد زیادی را یاد گرفتم. به همین دلیل این تیم می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد و امیدوارم شرایط به گونه‌ای باشد که همه بتوانند به این تیم کمک کنند تا تیم امید پس از مدت‌ها به المپیک صعود کند.

 

 

فارس: می‌توانی در دور نهایی انتخابی المپیک تیم امید را همراهی کنی؟

در این خصوص فدراسیون باید برنامه‌ریزی کند.

فارس: کی‌روش هم پس از مسائلی که پیش آمد و حرف و حدیث های فراوان سرانجام کارش را در تیم ملی ادامه داد و در حال حاضر هم در حال برنامه ریزی برای تیم ملی برای حضور موفق در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.

قبلاً هم گفته بودم کی‌روش تأثیر خود را در فوتبال ایران گذشته است و این هم حرف مردم بود و هم حرف بچه‌های تیم ملی که با کی‌روش در تیم ملی کار کرده بودند. بر همین اساس احساس همه نسبت به حضور او در ایران مثبت بود و مثبت هم هست و یکی از اصول مربیگری در تیم ملی این است که تماشاگر و هوادار باید از حضور یک مربی در این تیم راضی باشند که این مهم در حال حاضر در فوتبال ایران وجود دارد. به نظرم می‌توان این مسیر را با کی‌روش ادامه داد چراکه او دیگر شناخت کامل و کافی از فوتبال ایران دارد و از این پس دیگر وقت و زمان موفقیت تیم ملی با کی‌روش خواهد بود.

فارس: پس باید منتظر کسب نتایجی موفق برای تیم ملی با کی‌روش باید باشیم؟

البته نتایج قابل پیش بینی نیست اما به نظرم زمان آن است در مسیری که برای پیشرفت تیم ملی درنظر گرفته‌ایم دیگر این اتفاق بیافتد و تیم ملی روز به روز موفق‌تر باشد.

فارس: با توجه به سنی که شما و سردار دارید خیلی ها معتقدند که شما دو نفر می‌توانید تا سال‌ها خط حمله تیم ملی را بیمه کنید؟

در فوتبال هیچ وقت نمی‌توان چیزی را پیش بینی کرد. در فوتبال این مسائل پیش‌بینی شده نیست به خصوص در فوتبال ایران چون بازیکن با استعداد و جوان خوب در آن زیاد است، به خصوص در خط حمله و همه کسانی که در این پست بازی می‌‌کنند، می‌توانند مدعی حضور در تیم ملی باشند. حتی بازیکنانی که در حال حاضر در خط حمله تیم ملی بازی می‌کنند هم عملکرد خوبی داشته و خیلی هم خوب به کار خود ادامه می‌دهند. نمی‌توان در این مورد پیش بینی کرد اما هرکسی تلاش خود را می‌کند تا شرایط خوبی در تیم ملی داشته باشد.

فارس: فکر می‌کنی با کی‌روش به راحتی به جام جهانی روسیه صعود کنیم؟

پیش‌بینی سخت است اما امیدوارم تیم ملی گام اول را محکم بردارد و همین طور هم ادامه دهد. امیدوارم این تیم شرایط خوبی داشته باشد و به امید خدا به موفقیت های بیشتری نیز با تیم ملی دست پیدا کنیم.

فارس: یک عده می گویند میانگین سنی تیم ملی بالاست و شاید این موضوع در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی دردسرساز شود.

در این خصوص باید آقای کی‌روش نظر بدهد و هر طور که وی صلاح بداند عمل خواهد کرد.

فارس: چه زمانی برای اضافه شدن به اردوی تیم ملی به تهران بازخواهی گشت؟

فکر می‌کنم تا دو هفته دیگر این اتفاق بیافتد و تا دو هفته دیگر به ایران بازگردم.

فارس: دربی ۸۰ در پیش است. نظرت در مورد این بازی چیست.

امیدوارم فوتبال خوبی شود. این آخرین بازی لیگ است و همه به استادیوم می‌آیند تا یک بازی خوب را ببینند. امیدوارم دربی کیفیت کافی را داشته باشد تا مردم از دیدن آن لذت ببرند.

فارس: طرفدار کدام تیم در دربی هستی؟

هر تیمی که خوب فوتبال بازی کند می‌تواند برنده بازی باشد. من خودم فوتبال خوب را ترجیح می‌دهم و هر تیمی که بهتر بازی کند.

برای دریافت این فیلم اینجا کلیک کنید.


 

 

جهانبخش در گفتگو با خبرنگار “ورزش سه” می‌گوید:« امسال باشگاه اسپارتا روتردام مراسم را میزبانی می کرد. ابتدا ۵ گل برتر لیگ نمایش داده شد که دو گل من هم جزوش بودند. یکی گلی که از پشت محوطه جریمه به فورتانا سیتارد زدم و دومی گلی که با پشت پا مقابل آلمره سیتی به ثمر رساندم. بعد هم به ترتیب بهترین بازیکن جوان فصل، بهترین گلزن، بهترین مربی و سپس بهترین بازیکن انتخاب شدند. بازیکن جوان فصل و بهترین مربی از تیم اف سی آیندهوون بودند، آقای گل از تیم ما بود و بهترین بازیکن هم که من انتخاب شدم. آرس، هم تیمی ام که آقای گل شد هم به صورت افتخاری میان گزینه های بهترین بازیکن فصل آمد. ۵ نفر بودیم، ۴ هلندی و یک ایرانی که خوشحالم بین ۴ هلندی توانستم این عنوان را کسب کنم.»جهانبخش جایزه اش را از گاس هیدینگ دریافت کرد. او در این باره می گوید:« گاس هیدینگ جوایز را می داد. باعث افتخارم بود که گاو طلایی را از دست او گرفتم. کمی هم با هیدینگ صحبت کردم. او گفت که بازی هایم را دنبال می کند و نظرش روی من مثبت است. تاکید کرد که اگر همینطور ادامه بدهم آینده درخشانی خواهم داشت. گفت این شروع کارت است و نباید به این جایزه و عنوانی که بدست آوردی قانع شوی. »علیرضا جهانبخش در این مراسم دو میهمان ویژه داشت. پدر و مادر علیرضا هم کنارش نشسته بودند و شاهد انتخاب او به عنوان بازیکن برتر فصل. او در این باره می گوید:« بلیت برگشت پدر و مادرم به ایران چند روز قبل بود اما خودم ترجیح دادم که آنها در این مراسم کنارم باشند. حس خیلی خوبی بود. استرس را در چهره آنها می دیدم. بخصوص لحظه های آخر که مجری مراسم می خواست اسم بازیکن برتر را بگوید. خدا را شکر که جلوی پدر و مادرم سربلند شدم. آنها به من افتخار کردند و از این بابت خیلی خوشحالم. »

اولین نفر چه کسی به جهانبخش تبریک گفت؟ او به ترتیب نام می برد:« ابتدا گاس هیدینگ، سپس پدر و مادرم و بعد مدیر برنامه هایم و البته مدیر نایمخن. واقعا خوشحال بودم. بخصوص بعد از این همه تلاشی که انجام دادم و به این موفقیت رسیدم. دوری از خانواده، غربت و تمرینات طاقت فرسا. با این جایزه همه این سختی ها را فراموش کردم. »

  

نوشته شده توسط umran در چهارشنبه, ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۴ ق.ظ

۲ نظر

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    باعث افتخاره!
    اگه ویدئو این مراسم را در سایت بگذارید عالی میشه!

  2. 0

    چه جوری میشه دانلودش کرد؟

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


3 + 7 =