گزارش نشست مشترک مسئولین شهرستان رودبار و بخش عمارلو در مورخه ۱۹/۳/۹۴ در شهرداری جیرنده

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
neshast moshtarak 94-3-19 (15)

 

 

 

 

 

 

 

گزارش نشست مشترک مسئولین شهرستان رودبار و بخش عمارلو در مورخه ۱۹/۳/۹۴ در شهرداری جیرنده

جلسه مشترک مسئولین شهرستان رودبار و بخش عمارلو با حضور فرماندار، معاونین ایشان، بخشداران، شهرداران و برخی از مسئولین و کارشناسان ادارات و نهادهای شهرستان رودبار و بخش عمارلو و جمعی از اصحاب رسانه در ساعت ۱۴ روز سه شنبه مورخه ۱۹/۳/۹۴ در سالن اجتماعات شهرداری جیرنده برگزار شد. در این جلسه و بعد از تلاوت کلام ا… مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی؛ رییس شورای اسلامی شهر جیرنده ضمن تشکر و خیر مقدم به کلیه مسئولین و مهمانان به همدلی و هماهنگی بین مسئولین منطقه اشاره نمودند؛ و خلاصه ای از عملکرد ۲۱ ماهه شورای اسلامی شهر را شرح دادند و ادامه روکش آسفالت جاده لوشان – جیرنده – داماش را خواستار شدند.

سپس شهردار شهر جیرنده ضمن تشریح عملکرد عمرانی دوره ۱۵ ماهه تصدی خود در شهرداری جیرنده درخواست تخصیص قیر یارانه ای را نمودند. در ادامه بخشدار عمارلو با اشاره به تعامل خوبی که بین نیروههای بخش وجود دارد؛ گزارش جلسه مشترک دهیاران، جلسه شورای آموزش و پرورش در صبح روز سه شنبه و احداث تابلوی سرداران شهید در ورودی بخش عمارلو و پیرامون پروژه های خط انتقال آب شرب پاکده و کلیشم، احداث مخزن و اصلاح شبکه آب شرب داماش، احداث جایگاه زباله و مشکل اتاقک دستگاه فرستنده دیجیتال جیرنده و روکش آسفالت راههای ارتباطی صحبت نمودند.

رییس شورای اسلامی بخش عمارلو مسائل و مشکلات بخش عمارلو را مطرح نمودند.

فرماندار شهرستان رودبار در بخش اول صحبت های خود از یکدلی و همزبانی صادقانه مسئولین شهر جیرنده و بخش عمارلو تشکر نمودند و افزودند هر جا تعامل بوده، موفقیت حاصل شده و هر جا تقابل بوده، موفق نبودیم. عملکرد سال ۹۳ که به سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده بود مثبت ارزیابی کردند و افزودند بیش از ۵۰۰ شغل در سال گذشته در شهرستان ایجاد کرده ایم. اما معدل تخصیص در سال گذشته پایین بوده که باید تلاش کنیم سال ۹۴ بهتر از سال قبل باشد.

سپس هر یک از مسئولین شهرستان رودبار عملکرد اداره خود را در سال ۹۳ در بخش عمارلو گزارش و پروژه ها و برنامه های در دست اقدام مختص بخش عمارلو را تشریح نمودند:

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان رودبار گزارش آسفالت راههای شهرستان را در اواخر سال ۹۳ ارائه نمودند و یادآور شدند روکش آسفالت جیرنده – لوشان – کلیشم و نواخان به انبوه و جیرنده به داماش و زیرسازی سه راهی جاده انبوه به روستای لایه در سال جاری انجام خواهد شد. آسفالت هشت و نیم کیلومتر جاده جیرنده به داماش هفته آینده شروع می شود.

رییس جهاد کشاورزی شهرستان نیز پیرامون لوله گذاری آب زراعی مزارع انبوه، احداث ۱۷۵ متر کانال آب کشاورزی سنگرود، احداث سردهنه نهر کشاورزی پارودبار، چاه پاکده، کانال کشاورزی جیرنده و کرماک صحبت نمودند.

رییس شرکت آب و فاضلاب شهری شهرستان رودبار گفتند آب شرب شهر جیرنده بسیار سالم و بهداشتی است هم اکنون آب رسانی ۲۴ ساعته شده است. از سال ۹۳ حدود ۱۵۰۰متر اصلاح شبکه آب شرب شهر جیرنده را انجام داده ایم و خطوط انتقال را نیز بزودی انجام خواهیم داد. هم محور سازی چاه و مخازن را در دست اقدام داریم.

رییس شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان رودبار طرح ها و پروژه های اجرا شده در بخش عمارلو و پروژه های در دست اقدام را تشریح نمودند.

رییس محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودبار یادآورشدند بزرگترین خدمت دولت تدبیر و امید در بحث سلامت بوده و هست. هم اکنون در مراکز بهداشتی و درمانی جیرنده و کلیشم مشکلی نداریم. در شهر جیرنده ۴ پزشک عمومی و ۲ دندان پزشک در جیرنده داریم. استانداردسازی و بهسازی درمانگاه جیرنده در حال انجام است و مرکز کلیشم هم انجام می شود. با کمک شهرداری یک اتاق زیست برای پزشکان انجام داده ایم. بعد از آماده سازی ساختمان، اورژانس ۱۱۵ را اینجا راه اندازی می کنیم. در بحث آزمایشگاه نیز با آزمایشگاه های شهرستان نیز قرار داد بسته ایم.

در ادامه رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار پیرامون مسائل محیط زیست شهرستان رودبار صحبت نمودند.

خانم محمدی گزارش ریز عملکرد مالی شهرداری جیرنده را تشریح نمودند.

فرماندار محترم شهرستان رودبار در بخش دوم صحبت های خود از دکتر نجفی بابت آرامشی که به استان آورده اند؛ تقدیر و تشکر نمودند و افزودند در بخش رحمت آباد ۱۹۸ تن توت فرنگی برداشت شد. اعلام آمادگی دو سرمایه گذار برای تولید و ایجاد اشتغال برای من ارزشمند است.

سپس یکی از سرمایه گذاران بومی در زمینه تولید لامپ های کم مصرف و ساخت کاپ و جام های ورزشی توضحیات لازم را ارائه دادند و فرماندار محترم دستور همکاری و مساعدت باه شرکت فوق را صادر نمودند.

معاون محترم سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان سال برگزاری انتخابات را سال برجسته سازی ضعف ها و کاستی ها دانستند؛ چرا که طبعیت انتخابات چنین است. از مسئولین شهرستان نیز خواستند روی خدمات رسانی به مردم تمرکز کنید و از همدلی و هم افزایی که در این بخش هست در بحث برگزاری انتخابات سالم و پرشور از این ظرفیت استفاده کنید.

 

فرماندار محترم شهرستان رودبار در بخش دیگر از صحبت های خود از شوراها و شهرداران و سایر مسئولین درخواست نمودند در بحث برگزاری انتخابات بخشداران را کمک نمایند. ایشان افزودند رویکرد دولت تدبیر و امید برگزاری انتخابات سالم است. معیار سنجش ما رعایت قانون است. همه اوضاع و احوال را رصد می کنیم. اگر قانون را زیر پا بگذاریم دچار مشکل می شویم. از بخشداران و شهرداران خواستند مراقبت کنند تا خدای ناکرده بی قانونی صورت نگیرد.

 

وی اظهارداشت: برای اجرای امور و پیگیری و حل مشکلات در فضای آرام، نیاز به تعامل مناسب و همدلی مردم و مسوؤلان است که با تنظیم و تدوین برنامه های مناسب براساس منابع موجود و بهره گیری از قابلیتها باید تلاش نمود.

احمدی با اشاره به اقدامات و برنامه های دولت تدبیر و امید در بخش عمارلو یادآور شد: حضور استاندار و مدیران کل در این بخش و امضای تفاهم نامه آسفالت ۱۲۰ کیلومتر از راههای صعب العبور شهرستان توسط بخش خصوصی که با مسؤلین مربوطه در شهرستان برای نخستین بار در کشور اجرا شد و در پی آن بخش اعظمی از راه لوشان به جیرنده آسفالت شد، تحقق یکی از مطالبات معوق مردم عمارلو بود.

وی همچنین با بیان اینکه بخشی از ۲۵ درصد اعتبارات عمرانی سال گذشته شهرستان به آب رسانی شهری و ۲۴ درصد به آب رسانی روستاها به رفع مشکلات آبرسانی بخش عمارلو اختصاص یافت اختصاص یافت و ادارات متولی تمام همتشان را براساس بودجه بکار بستند، تاکید کرد: فقط نباید انتظارات و اقدامات را به اعتبارات دولتی محدود کرد، بلکه مشارکت مردم و بخش خصوصی بسیار کارگشاست.

فرماندار نقشه راه و فصل الخطاب اقدامات اجرایی را اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: یکی از شیوه های اجرایی این مهم که بر محور درون زا و برونگرا بودن استوار است، تسهیل گری، مدیریت تطبیقی و الگوبرداریهای بومی است که در شهرستان پویای رودبار با قابلیتهای بعضا” منحصر بفرد، عرصه و زمینه فعالیت وجود دارد.

وی افزود: بومی گرایی را در نگاه دولت بسیار مهم بر شمرد و یادآورشد: برغم برنامه های قبلی توسعه کشور، دولت تدبیر و امید بومی گرایی و بومی سازی را برای تنظیم برنامه ششم توسعه مد نظر قرار داده است.

فرماندار مسائل و مشکلات آب، راه، کشاورزی، صنعت و تولید، محیط زیست و بهداشت بخش عمارلو را رسیدگی و در هر مورد دستورات و هماهنگی لازم را صادر کرد و از همه مسوؤلین، نماینده، ائمه جمعه و اعضاء شورای تامین که همراهی دارند، تقدیر و تشکر نمود.

در پایان جلسه مشترک مسئولین شهرستان رودبار و بخش عمارلو؛ جلسه مدیریت پسماند شهرستان رودبار آغاز شد.

فرماندار شهرستان رودبار در انتهای این جلسه و در هنگام جمع بندی جلسه گفت: وقتی دین ما رعایت نظافت را جزئی از ایمان می داند و طهارت و پاکیزگی در زندگی، معاشرت و عبادات را تأکید می نماید، بر همه تکلیف است که همانگونه در نظافت و پاکیزگی منزلمان کوشا هستیم، نسبت به بهداشت و نظافت محیط زیست و منابع طبیعی هم کوشا باشیم.

احمدی مدیریت پسماند را یکی از اقدامات مورد تأکید استاندار و فرماندار در شهرها و روستاها دانست و یادآور شد: برای تفکیک زباله از مبدأ همگام با زیرساختهای فیزیکی و ملموس باید به کمک رسانه ها، تریبونها، خواص و افراد محبوب و مقبول جامعه آموزش و فرهنگ سازی در جامعه بویژه دانش آموزان و خانوارها را جدی گرفت.

وی همچنین تأکید کرد: اجرای تفکیک از مبدأ، با تعامل، همدلی و هم افزایی مسوؤلان و مردم و بویژه اعتقاد و باور شهرداران و کارکنان آنان باید در سریعترین زمان ممکن اجرا گردد.

فرماندار همچنین با اشاره به رفت و آمد هزاران مسافر و گردشگر از رودبار و بجا گذاشتن زباله های انبوه، از صنعت، معدن و تجارت خواست تا نسبت به ساماندهی این وضعیت و بهبود شرایطی که در شأن شهر است همت نماید.

وی با بیان اینکه تقویت چرخه بازیافت زباله و انتفاع حاصل از آن، مشوق و انگیزه مناسبی برای فعالیت است، گفت : شهرداران مراکز و متولیان اصولی جمع آوری زباله را در شهرها مشارکت دهند.

فرماندار همچنین از پارک کوهستان جیرنده و سه نانوایی این شهر بازدید کرد ودستورات لازم را صادر کرد.

neshast moshtarak 94-3-19 (1) neshast moshtarak 94-3-19 (2) neshast moshtarak 94-3-19 (3) neshast moshtarak 94-3-19 (4) neshast moshtarak 94-3-19 (5) neshast moshtarak 94-3-19 (6) neshast moshtarak 94-3-19 (7) neshast moshtarak 94-3-19 (8) neshast moshtarak 94-3-19 (9) neshast moshtarak 94-3-19 (10) neshast moshtarak 94-3-19 (11) neshast moshtarak 94-3-19 (12) neshast moshtarak 94-3-19 (13) neshast moshtarak 94-3-19 (14) neshast moshtarak 94-3-19 (15) neshast moshtarak 94-3-19 (16) neshast moshtarak 94-3-19 (17) neshast moshtarak 94-3-19 (18) neshast moshtarak 94-3-19 (19) neshast moshtarak 94-3-19 (20) neshast moshtarak 94-3-19 (21) neshast moshtarak 94-3-19 (22) neshast moshtarak 94-3-19 (23) neshast moshtarak 94-3-19 (24) neshast moshtarak 94-3-19 (25) neshast moshtarak 94-3-19 (26) neshast moshtarak 94-3-19 (27)

neshast moshtarak 94-3-19 (28)

neshast moshtarak 94-3-19 (29)

neshast moshtarak 94-3-19 (30)

neshast moshtarak 94-3-19 (31) neshast moshtarak 94-3-19 (32) neshast moshtarak 94-3-19 (33) neshast moshtarak 94-3-19 (34) neshast moshtarak 94-3-19 (35)

neshast moshtarak 94-3-19 (36)

neshast moshtarak 94-3-19 (37)

neshast moshtarak 94-3-19 (38)

neshast moshtarak 94-3-19 (39)

neshast moshtarak 94-3-19 (40)

neshast moshtarak 94-3-19 (41)

neshast moshtarak 94-3-19 (42)

neshast moshtarak 94-3-19 (43) neshast moshtarak 94-3-19 (44) neshast moshtarak 94-3-19 (45) neshast moshtarak 94-3-19 (46) neshast moshtarak 94-3-19 (47) neshast moshtarak 94-3-19 (48) neshast moshtarak 94-3-19 (49) neshast moshtarak 94-3-19 (50)

  

نوشته شده توسط umran در چهارشنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۵:۴۱ ب.ظ

۲ نظر

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  تشکر می کنم از زحمات بی دریغ مسئولین محترم شهرستان و مسئولین بخش عمارلو. اما چرا ازگازرسانی روستاهای اطراف منطقه هیچ صحبتی نکردند. لطفا اطلاع رسانی کنید.

  1. 0

   سلام
   این جلسه مسئولینی که عضو ستاد مدیریت پسماند هستند دعوت شده بودند. چون در بخش عمارلو برگزار شد؛ ابتدای جلسه هر مسئولانی که حضور داشتند راجع به مشکلات و مسائل حوزه کاری خود صحبت کردند.
   در مجموع دولت روستاهای با فاصله کمتر از ۵ کیلومتر از خط اصلی گاز را در اولویت کاری دارد و روستاهای با فاصله بیشتر را برنامه دارد از طریق CNG گازرسانی نماید. در صورت کسب اطلاعات بیشتر انعکاس خواهیم داد. با تشکر

 2. 0

  باسلام فرماندار محترم جناب آقای احمدی و رییس اداره محترم راه سازی جناب دکتر شعبانی و جناب آقای مهندس لاجوردی بخشدار محترم عمارلو ضمن تشکر قدردانی از زحمات شما که تلاش می نمایید با ایجاد اشتغال و تسریع در ساخت راههای ارتباطی حس نشاط و آرامش را در این منطقه محروم ایجاد نمایید درخواست می نمایم با توجه به مشقات و کمبودهای موجود نسبت به زیرسازی و مرمت جاده روستای لایه از پل شهید ورمقانی به روستای لایه حدود ۳ کیلومتر دست حمایت  را به این روستا محروم داده تا لااقل کمی از مشقات این روستا  کاسته شود       باتشکر  (رضایی روستای لایه)

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


4 + = 7