دومین جلسه هماهنگی در مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو – ۹۴/۴/۱۴

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
dovomin jalaseh tabe kongoh (4)

 

 

 

 

 

 

 

دومین جلسه هماهنگی در مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو – ۹۴/۴/۱۴

   پیرو هماهنگی قبلی جلسه ای در خصوص پیشگیری از انتقال بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در روز یکشنبه مورخه ۱۴/۴/۹۴ با حضور مسئول مرکز بهداشتی و درمانی جیرنده، مسئول دامپزشکی بخش، دهیاران، قصابان، شهردار جیرنده، جانشین فرماندهی انتظامی بخش عمارلو و اعضای شورای اسلامی بخش عمارلو و شهر جیرنده به ریاست بخشدار عمارلو در مکان بخشداری عمارلو برگزار گردید.

  علی لاجوردی بخشدار عمارلو در خصوص خطر ابتلا به بیماری کریمه کنگو و رعایت بهداشت برای پیشگیری از سرایت این بیماری سخنان مبسوطی ایراد نمودند.

ایشان با توجه به ابتلای یک نفر از اهالی بخش خورگام به این بیماری و امکان شیوع آن در بخش عمارلو، این موضوع را زنگ خطری برای سلامت مردم دانسته و برای پیشگیری از ابتلای به این بیماری تأکید داشتند کلیه کشتارها در سطح بخش می بایست در کشتارگاه جیرنده انجام شود و همه قصابان نیز ملزم به رعایت این موضوع هستند.

همچنین ایشان در خصوص کشتارگاه جیرنده افزودند این کشتارگاه با مساعدت فرماندار محترم شهرستان به فعالیت خود ادامه می دهد بنا براین باید قدر شناس باشیم و قصابان محترم از هر اقدامی که ممکن است به تعطیلی کشتارگاه منجر شود باید از آن اجتناب نمایند.

در ادامه خانم دکتر احمدی مسئول مرکز بهداشتی و درمانی جیرنده به تشریح این بیماری، نحوه انتقال آن و روشهای پیشگیری از ابتلای به این بیماری پرداختند.

آقای عالمی مسئول دامپزشکی بخش عمارلو نیز در خصوص پیشگیری از انتقال بیماری به عواملی نظیر سمپاشی دام بزرگ، استفاده از حمام کنه برای دامهای کوچک و الزام به نگهداری گوشت در یخچال به مدت ۲۴ ساعت اشاره نمودند.

حسن بلوری شهردار جیرنده نیز با اشاره به مساعدت فرماندار محترم برای فعالیت کشارگاه جیرنده به رعایت اصول بهداشتی در هنگام ذبح و کیفیت عرضه آن به مردم اشاره نموده و اظهار داشتند شهرداری جیرنده آمادگی ارائه خدمات جهت عرضه گوشت بهداشتی را دارد.

در ادامه هر یک از اعضاء به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات ذیل اتخاذ گردید.

مصوبات:

۱- مقرر گردید کلیه قصابان هنگام ذبح و یا تماس با دام موظف به استفاده از روپوش سفید، ماسک و دستکش خواهند بود.

۲- مقرر گردید کلیه دامداران منطقه دام خود را از داخل حمام کنه عبور دهند و دهیاران و اعضای محترم شوراهای اسلامی در روستاها و آقای عالمی در شهر جیرنده موضوع را پیگیری نمایند.

۳- به منظور پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری کریمه کنگو مقرر گردید قصابان تا اطلاع ثانوی دام مورد نیاز برای ذبح هفتگی را به مدت یک هفته تحت کنترل نگهداری و سمپاشی نموده و پس از آن ذبح نمایند.

۴- از تاریخ ۱۴/۴/۹۴ کشتار در کلیه مناطق ممنوع بوده و تمامی کشتارها تا اطلاع ثانوی در کشتارگاه جیرنده صورت خواهد گرفت.

۵- مقرر گردید تیمی متشکل از نیروی انتظامی، نماینده دامپزشکی، نماینده مرکز بهداشت و بخشداری از کشتارگاه و قصابیها بازدید و گزارش لازم به جهت هرگونه اقدام لازم به بخشداری ارسال گردد.

۶- دهیاران روستاها برگه های حاوی اطلاعات و هشدارهای پزشکی در خصوص بیماریهای مشترک را در سطح روستا توزیع نموده و در صورت مشاهده علائم بیماری، مورد را سریعاً به بخشداری و دامپزشکی گزارش نمایند.

۷- مقررگردید قصابان دام ذبح شده را به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری و پس از آن عرضه نمایند.

۸- مسئول محترم دامپزشکی بخش برای برگزاری دوره آموزشی تشریح بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان با قصابان و دهیاران اقدام لازم بعمل آورد.

۹- کلیه قصابان ملزم به رعایت مصوبات جلسه بوده و در صورت ارتکاب به هر گونه اقدام غیر قانونی برابر مقررات برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.  

dovomin jalaseh tabe kongoh (0) dovomin jalaseh tabe kongoh (1) dovomin jalaseh tabe kongoh (2) dovomin jalaseh tabe kongoh (3) dovomin jalaseh tabe kongoh (4) dovomin jalaseh tabe kongoh (5) dovomin jalaseh tabe kongoh (6) dovomin jalaseh tabe kongoh (7) dovomin jalaseh tabe kongoh (8) dovomin jalaseh tabe kongoh (9) dovomin jalaseh tabe kongoh (10) dovomin jalaseh tabe kongoh (11) dovomin jalaseh tabe kongoh (12) dovomin jalaseh tabe kongoh (13)

 

  

نوشته شده توسط umran در دوشنبه, ۱۵ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۲:۵۳ ب.ظ

دیدگاه


2 + = 3