هشدار هواشناسی بدلیل استقرار و تداوم موج گرما در شمال کشور – ۹۴/۵/۲۵

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
damasanj

 

 

 

 

 

 

هم اکنون (ساعت یک و نیم بعد از ظهر یکشنبه مورخه ۹۴/۵/۲۵) گرمترین شهر مرکز استان شهر اهواز با ۴۴ درجه و با رطوبت نسبی ۲۷ درصد و خنک ترین شهر مرکز استان شهر کرد با دمای ۳۰ درجه و با رطوبت نسبی ۱۰ درصد هستند.

شهرهای مسجد سلیمان و امیدیه در خوزستان  امروز دمای هوای ۴۵ درجه را تجربه می کنند. آنچه تحمل گرمای هوا را مشکل می کند رطوبت بالای  (شرجی شدن) هواست. هم اکنون رطوبت در شهرهای ساحلی شمالی کشور به ۷۰ درصد رسیده است و در شهرهای ساحل جنوبی کشور بین ۵۰ الی ۸۰ درصد است.

در همین ساعت دمای  هوای شهر تهران ۳۶ درجه  هست و فرودگاه امام در تهران با ۳۹ درجه و با رزوبت نسبی ۹ درصد گرمترین نقطه استان تهران است.

دمای شهر کوهستانی جیرنده هم اکنون ۳۵ درجه و رطوبت نسبی ۱۶ درصد  هست.

منجیل با دمای هوای ۴۰ درجه و رطوبت ۳۰درصد و ماسوله با دمای ۳۱ درجه و رطوبت ۶۴ درصد گرمترین و خنک ترین شهرهای استان گیلان هستند.

سازمان هواشناسی پیش بینی نموده است تا سه روز آینده تغییرات دمای هوا در همین حدود است. اما ممکن است در صبح دوشنبه هوا ابری و در بعضی ساعات وزش یاد – در صبح روز سه شنبه مه آلود و در روز چهارشنبه احتمال افزایش ابر در بعضی ساعات وجود دارد.

برای دریافت جزئیات بیشت روضعیت جوی شهرها و استانهای کشور می توانید بر روی پیوندهای زیر کلیک کنید.

آب و هوای دمای ایران

 

سایت هواشناسی کشور

 

آمار و ارقام ایستگاه هواشناسی جیرنده (جیرانده)

 

۱jirandeh 25-5-94 ۲jirandeh 25-5-94 ۳jirandeh 25-5-94 ۴jirandeh 25-5-94

اطلاعیه شماره ۴۳ یکشنبه مورخ ۹۴/۰۵/۲۵از امروز تا اواخر هفته بدلیل استقرار موج گرما همچنان هوای گرم در اکثر نقاط کشور حاکم خواهد بود. در روز سه شنبه  برای سواحل دریای خزر کاهش نسبی دما پیش بینی می شود ولی انتظار می رود که در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مجددا دمای هوا در این منطقه افزایش یابد.
از این رو توصیه می شود تمهیدات ویژه برای مصرف بهینه انرژی بکار گرفته شود و همچنین برای کاهش گرما زدگی از فعالیت در فضای باز در اواسط روز اجتناب شود.
طی سه روز آینده با تقویت جریانهای جنوبی، رشد ابرهای جوششی طی ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رخ می دهد که و وقوع رگبار و رعدوبرق و وزش باد در پاره ای نقاط هرمزگان بویژه شرق استان، جنوب شرق فارس و جنوب سیستان بلوچستان پیش بینی می‌شود. 

 

****************

 

اخطاریه شماره ۱۸ یکشنبه مورخ ۹۴/۰۵/۱۸پیرو اخطاریه شماره ۱۷ مورخ ۹۴/۰۵/۱۶  پیش بینی میشود که موج تراز میانی جو از بعد از ظهر یکشنبه تا روز دوشنبه از فراز مناطق مرکزی تاشرق دریای خزر عبور نماید. گذر این سامانه جوی سبب تشدید ناپایداری همرفتی در دامنه های شمالی البرز، سواحل شرقی دریای خزر، خراسان شمالی، شمال استان سمنان و دامنه های البرز مرکزی در شمال استان تهران و با احتمال کمتر در شمال البرز خواهد شد.
پیامد این شرائط، بارش رگباری باران، رعدوبرق و وزش باد محلی شدید یا توفان تندری در مناطق یاد شده به شرح زیر خواهد بود:
یکشنبه بعد از ظهر تا اوایل صبح دوشنبه در استانهای خراسان شمالی، مناطق شرقی و جنوبی گلستان و با احتمال کمتر در شرق مازندران.
از شب یکشنبه تا اواسط روز دوشنبه شمال استان سمنان و مناطق مرکزی رشته کوه البرز در شمال استان تهران و با احتمال کمتر در شمال استان البرز.
به سبب انتظار بارشهای رگباری و توفان تندری که جزء ماهیت بارشهای همرفتی و تابستانه است، احتمال بروز سیلاب در مسیلها و رودخانه های محلی وجود دارد. از این رو  توصیه میشود برای کاهش خسارت احتمالی، اقدام لازم پیشگیرانه انجام شود و لازم است در مناطق یاد شده ضمن بکارگیری نکات ایمنی از توقف در حاشیه رودخانه ها و مناطق مستعد سیل خودداری شود. 

 

  

نوشته شده توسط umran در یکشنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱:۱۸ ب.ظ

دیدگاه


5 + = 13