آتش سوزی مراتع و جنگل روستای گرزنه چاک بخش خورگام با تلاش شبانه روزی نیروهای امدادی و مسئولین مهار شد. – ۹۴/۵/۲۶

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
۰۰۰۰-۱۵۰x150

 

 

 

 

 

 

به گزارش زیتون خبر، مراتع و جنگل روستای گرزنه چاک از توابع بخش خورگام از عصر روز یکشنبه ۹۴/۵/۲۵  طعمه حریق شد.

حضور آتش نشانان مناطق خورگام و عمارلو برای اطفای حریق

محمود تاجی بخشدار خورگام که در منطقه آتش سوزی حضور داشت، در گفتگو با خبرنگار زیتون خبر، اظهار کرد: روز گذشته بخش خورگام شاهد چندین آتش سوزی در سطح روستاهای بخش بود که تنها خسارات مالی برجای گذاشت.

وی ادامه داد: پس از اعلام آتش سوزی در روستایی گزنه چاک بلافاصله عوامل آتش نشانی شهرداری بره سر و دهیاری چهارمحل وارد عمل شدند اما وزش باد گرم عملیات اطفای حریق را با مشکل روبرو می ساخت.

بخشدار خورگام ابراز داشت: از آتش نشانی های شهر جیرنده و کلیشم و شهرداری منجیل کمک گرفته شد و سرانجام در سحرگاه امروز حریق این منطقه مهار شد.

ده هکتار از مراتع گزنه چاک سوخت

رضا پرندآور رئیس منابع طبیعی و آبخیز داری رودبار که در منطقه آتش سوزی حضور میدانی داشت، به خبرنگار ما گفت: از با خبر شدن از وسعت آتش سوزی و با توجه به وزش باد گرم منطقه از اکیپ های امدادی منابع طبیعی استان نیز درخواست کمک شد.

وی سطح منطقه آتش سوزی را ده هکتار عنوان نمود و گفت: در این آتش سوزی متاسفانه ۳ هکتار عرصه جنگلی و ۷ هکتار عرصه مرتعی روستای گزنه چاک دچار حریق شدند.

این مسئول به عموم مردم توصیه کرد با توجه به افزایش دما از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی شهرستان و استان خودداری نمایند.

 تلاش ۱۲ ساعته آتش نشانان برای مهار حریق

آتش نشانان شهرداری بره سر، دهیاری چهارمحل، شهرداری جیرنده، دهیاری کلیشم که از عصر دیروز وارد منطقه آتش سوزی شده بودند با چندین مرحله آبگیری و با تلاش فراوان در سحرگاه امروز موفق به مهار آتش سوزی شدند

 از پیگیری فرماندار تا حضور میدانی بخشداران و مسئولین

فرماندار رودبار نیز تا سحرگاه امروز از روند عملیات آتش سوزی اطلاع کسب می کرد و تاجی بخشدار خورگام، لاجوردی بخشدار عمارلو، پرندآور رئیس منابع طبیعی رودبار و نیروهای مردمی نیز تا پایان مراحل اطفای حریق در منطقه حضور داشتند.

gh1 gh2 gh3 gh4 gh5 gh6 gh7 gh8 gh9

  

نوشته شده توسط umran در دوشنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۹ ق.ظ

دیدگاه


1 + = 5