پیش بینی هواشناسی در هفته جاری: بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد – ۹۴/۶/۸

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
۳jirandeh 8-6-94

 

 

 

 

 

 

پیش بینی هواشناسی در هفته جاری: بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد – ۹۴/۶/۸

اطلاعیه شماره ۴۷ شنبه مورخ ۹۴/۰۶/۰۷

۱-براساس تحلیل آخرین داده های هواشناسی طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، برخی نقاط هرمزگان و ارتفاعات کرمان با رشد ابرهای جوششی، رگبار موقتی باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. از این رو توصیه می شود در این مدت در نواحی ذکر شده اقدامات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی بعمل آید.     

                                                 
۲-طی روز یکشنبه دمای هوا در استانهای ساحلی خزر بطور نسبی افزایش می یابد.

از روز دوشنبه با گذر جریانات ناپایدار تراز میانی از سمت شمال غرب و غرب به کشور، در نواحی شمال غرب، غرب و بتدریج از بعدازظهر در برخی نقاط جنوب غرب، مرکز، سواحل دریای خزر و استانهای واقع در دامنه های البرز مرکزی، بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

در روز سه شنبه ضمن تداوم این وضعیت در مناطق ذکر شده با نفوذ جریانات سرد از عرضهای شمالی به کشور، تشدید بارش در سواحل دریای خزر و کاهش دما بین ۴ تا ۷ درجه در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد هوای نسبی خنک تا روز پنج شنبه در کشور ماندگار می باشد.

براین اساس وضع هوای کشور طی سه روز آینده به شرح زیر می باشد:

شنبه ۹۴/۰۶/۰۷: در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، افزایش ابر، رگبار موقتی باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و ارتفاعات هرمزگان.

یکشنبه ۹۴/۰۶/۰۸:  در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، افزایش ابر، رگبار موقتی باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و ارتفاعات هرمزگان. همچنین در این روز دمای هوا در استانهای ساحلی دریای خزر بین ۳ تا ۵ درجه افزایش می یابد.

دوشنبه ۹۴/۰۶/۰۹: در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، افزایش ابر، رگبار موقتی باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و ارتفاعات هرمزگان.

همچنین بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و از بعدازظهر در استانهای زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، اردبیل، گیلان، مازندران، قزوین، البرز و تهران.
این اطلاعیه در روزهای آینده به روز رسانی خواهد شد.    

  

نوشته شده توسط umran در یکشنبه, ۰۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱:۰۲ ب.ظ

دیدگاه


+ 2 = 10