سردار نقدی در بازدید از روستاهای بخش عمارلو خبر داد:

حمایت مالی بسیج از طرح های اقتصاد مقاومتی+گزارش تصویری

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
NaghdiAmmarlou (15)

پایگاه اطلاع رسانی عمارلو:رییس سازمان بسیج مستضعفین، از حمایت یکهزار میلیارد تومانی تسهیلات این سازمان از طرح های اقتصاد مقاومتی گروه های جهادی در مناطق صعب العبور و دور دست ترین روستاهای کشور برای رفع محرومیت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عمارلو به نقل از سازمان بسیج مستضعفین، سردار محمدرضا نقدی در بازدید از اردوهای جهادی که در روستاهای خرمکوه و ناوه عمارلو رودبار در حال برگزاریست، افزود: برگزاری اردوهای جهادی، استمرار حرکت جهادی شهداست. وی با بیان اینکه اردوهای جهادی همان جبهه است با این تفاوت که در آن خمپاره و صوت بمب و مین نیست، ابراز داشت: صمیمیت، ارادت، کار، جوشش، عشق و علاقه به مردم همان ویژگی هایی که دیروز در سنگرها بود، امروز گروه های جهادی نیز برای خدمت به مردم آن را بکار بسته اند. رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به فعالیت گروه های جهادی در دورترین و محروم ترین روستاهای کشور گفت: ۷۰ درصد آب کشاورزی در روستاهای گروه هدف اردوهای جهادی گیلان به دلیل استفاده از نهرهای سنتی هدر می رود، در صورتیکه با احداث کانال بتنی تنها اگر ۵۰ درصد آب کشاورزی مورد استفاده بهینه قرار بگیرد، بسیاری از اراضی بلااستفاده احیا می شود. وی با بیان اینکه بیش از دهها هزار نهر خاکی کشاورزی در کشور وجود دارد، یادآور شد: اگر این نهرها در کشور ساماندهی و بتن ریزی شوند، نیازی به احداث سد در کشور نخواهیم داشت. نقدی با تاکید بر پرداخت یکهزار میلیارد تومان تسهیلات در راستای تحقق طرح های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اهالی روستاها پس از کسب آموزش های مهارتی لازم طرح های اقتصاد مقاومتی و با دریافت تسهیلات، طرح ها را راه اندازی می کنند. وی با بیان اینکه اجرای طرح اقتصاد مقاومتی وارد سومین سال فعالیت خود شده، گفت: در دو سال گذشته قریب به یکصد هزار شغل در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در کشور ایجاد شده است. سردار نقدی پیش بینی کرد: با اعطای تسهیلات طرح های اقتصاد مقاومتی در سال جاری نیز ۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد می شود. ربیس سازمان بسیج مستضعفین ورود به عرصه صنایع تبدیلی را از دیگر اهداف و برنامه ها برشمرد و ادامه داد: برخی محصولات روستاییان وقتی به تولید می رسد بازار اشباع شده و قیمت محصول پایین می آید و برای تولید کننده عرضه محصول به بازار به صرفه نیست، از این رو بدنبال آن هستیم تا ابزاری به روستاها بیاوریم تا محصولات کشاورزی را تبدیل کنند.

** ۵ میلیون تن ضایعات کشاورزی در کشور داریم وی با بیان اینکه اکنون پنج میلیون تن ضایعات کشاورزی در کشور داریم، تاکید کرد: اگر روستاییان ضایعات را به محصولی دیگر تبدیل کنند، از طرفی متضرر نخواهند شد و از سویی دیگر ثروت افزوده بیشتری خواهند داشت. سردار نقدی ترویج اهداف اقتصاد مقاومتی در روستاها را باعث افزایش محصولات داخلی عنوان کرد و گفت: با افزایش تولید محصول، علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان، کشور را از واردات بی نیاز می کند. وی خدمت به مردم مناطق محروم را مهمترین هدف از برگزاری اردوهای جهادی دانست و افزود: خدمت به مردم مناطق محروم باعث خودسازی جهادگران شده و علاوه بر آن به مردم و دولت در راستای محرومیت زدایی کمک شایانی خواهد کرد. رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: وقتی دانشجویان در یک اردوی جهادی شرکت می کنند و سختی هایی که مردم متحمل می شوند را درک می کنند، روزی که پشت میزهای ادارات مسوول می شوند با درد مردم بیگانه نخواهند بود.

گزارش تصویری بازدید رئیس سازمان بسیج مستضغفین کشور,فرمانده سپاه گیلان و همراهان 

تصاویر:مجتبی عسکری 

+20   

گالری عکس

گالری عکس45 عکسنوشته شده توسط farabi در شنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۲:۱۶ ب.ظ

۲ نظر

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  با سلام
  از این که سردار نقدی به منطقه محروم عمارلو تشریف آورده اند، خیر مقدم می گوییم و ورود ایشان را به فال نیک می گیریم.
  امیدواریم با همت بسیجیان سلحشور، کمی از محرومیت های منطقه عمارلو کاسته شود و اقتصاد منطقه رونق گرفته و شاهد بازگشت روستائیان به منطقه عمارلو باشیم.

 2. 0

  برای شما گردانندگان این سایت به دلیل اینکه تمام تلاش خود را معطوف داشته تا نامی از روستای ویه نبرید متاسفم. زشتی کار خود را با نام نبردن روستا در گزارش دیدار سردار نقدی از روستای ویه به حد اعلا رساندید.

  1. 0

   با سلام و احترام. لطفاً اگر سردار نقدی از روستای ویه بازدید داشته اند؛ خبر و تصاویر را ارسال فرمایید.

  2. 0

   سلام
   ۱- این خبر و گزارش بازدید را از سایت های دیگر کپی و درج نموده ایم. با توجه به اینکه دو روستای خرمکوه و ناوه در این طرح پروژه داشتند؛ خبرنگار سایت مربوطه اسم این دو روستا را ذکر کرده است.
   اما در پایگاه اطلاع رسانی عمارلو و در بیش از ۶۰ خبر، گزارش و مطلب یا اسم روستای ویه در آن ذکر شده و یا مستقیم مربوط به روستای ویه بوده است. که علاوه بر گزارش فوق ۲ خبر دیگر هم مربوط به همین موضوع بوده است.( گزارش اردوی جهادی و همچنین مراسم اختتامیه اردوهای جهادی).
   در ضمن می توانید کلمه ویه را در قسمت جستجو وارد و تک تک موارد را مشاهده کنید.
   ۲- ما گردانندگان این سایت تمام تلاش خود را معطوف داشته ایم تا عمارلو را بهتر و بیشتر معرفی کنیم. آری موفق هم شده ایم؛ هرچند در اول راهیم و کمی و کاستی هایی هم داریم.
   ۳- افراد، روستا و یا روستاهای خاصی هم مد نظر ما نیست. آنچه که مهم است عمارلوی واحد و یکپارچه است.
   ۴- بیشتر مطالب این سایت را جوانانی از همان روستاهایی که شما احساس می کنید اسامی آنها بیشتر ذکر می شود؛ تهیه و ارسال می کنند. اما شما چه تلاشی در این راه کرده اید؟ حتی برای روستای ویه؟
   ۵- زشتی کار در این است که بدون سند، مدرک و جستجو؛ به دیگران توهین کنیم.
   زشتی کار در این است که بدون اینکه خود تلاشی کرده باشیم؛ زحمات، هزینه ها و کارهای دیگران را ندیده بگیریم.
   به امید اعتلای عمارلو

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


6 + 2 =