وی ادامه داد: وجود صنایع و کارخانجات نمی‌تواند به تنهایی گیلان را از بیکاری نجات دهد و باید گردشگری مورد توجه خاص مسئولان استان باشد.

شعبانپور خواستار همدلی مسئولان استان در جذب سرمایه گذار شد و اذعان کرد: باید موانع و مشکلات سر راه سرمایه گذار را رفع کنیم تا گامی در جهت توسعه و رونق اقتصادی استان برداریم.

وی با اشاره به برگزاری چنین نشست‌هایی از اعضا خواست تا در همین نشست مشکلات موجود بر سر راه طرح‌های گردشگری را اعلام کنند تا تصمیم گیری شود وهنگام اجرای طرح دچار مشکل نشویم.

معاون عمرانی استاندار گیلان با اشاره به طرح مجتمع فرهنگی و ورزشی داماش در عمارلو رودبار تصریح کرد: با کلیات این طرح موافق بوده و مشکلی نیست و باید مطابق با قوانین زیست محیطی تعیین تکلیف شود.وی تاکید کرد: باید در گیلان به گونه‌ایی عمل کنیم تا مسئولان را علت عدم سرمایه گذاری ندانند.

شعبانپور با تاکید بر اینکه سرمایه گذار نباید در بروکراسی اداری متوقف شود اظهار کرد: آفت مهمی که همه استان‌ها را گرفتار کرده ورود دستگاه‌های نظارتی به عرصه سرمایه گذاری است و همین موجب شده تا بسیاری از دستگاه‌ها خود را گرفتار نکنند.در ادامه این جلسه طرح‌های گردشگری با حضور سرمایه گذاران بررسی و موانع و مشکلات آنها بیان تا راهکاری اندیشیده شود.