شکارچیان غیر مجاز در کمین کبک‌های رودبار به سر می‌برند. ۹۴/۱۰/۹

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
be donbal rangin kaman (24)

 

 

 

 

 

 

 

شکارچیان غیر مجاز در کمین کبک‌های رودبار به سر می‌برند.

 کبک (زریج) یکی از پرندگانی است که در شهرستان رودبار و روستاهای آن یافت شده و در فصل شکار، بسیار شکار می‌شود.

کبک پرنده‌ای است از راسته مرغان خانگی که قدی کوتاه و تنه‌ای فربه دارد؛ دمش کوتاه و سرش کوچک و بدون کاکل است؛ منقارش کوتاه و ضخیم و استخوان تارس (با مقایسه استخوان آدمی می توان گفت استخوان کف پا) در این حیوان نسبتاً بلند و بدون پر است.

در حدود هشت گونه از این پرنده شناخته شده که همه در نقاط کوهستانی زندگی می‌کنند. مناطق کوهستانی شهرستان رودبار یکی از مکان‌های امن زمستان‌گذرانی کبک‌ها است، اما شکارچیان غیرمجاز همواره در کمین این نوع پرندگان در رودبار هستند.

علی امیری، رییس اداره محیط زیست شهرستان رودبار  با بیان اینکه جمعیت کبک‌ها در این شهرستان وضعیت مطلوبی دارد، گفت: اجازه شکار این پرنده در تعداد مشخص شده به شکارچیان داده شده است، اما با شکارهای غیرمجاز به شدت برخورد می‌شود.

وی اضافه کرد: شکار بی‌رویه هر پرنده‌ای به ضرر محیط زیست آن منطقه است.

امیری ادامه داد: روستاهای مختلف رودبار از جمله بخش عمارلوی این شهرستان از مکان‌های زمستان گذرانی کبک‌ها است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان رودبار در ادامه با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار حین گشت و کنترل در شکارگاه‌های رودبار، به شکارچیان متخلف برخورد کردند، خاطر‌نشان کرد: بعد از متوقف کردن متخلفین، دو قبضه اسلحه شکاری و پنج قطعه کبک از آنها ضبط‌ و با تنظیم صورتجلسه تخلف، جهت سیر مراحل قانونی، تحویل مراجع قضایی شد.

معمولاً کبک در اماکن بدون درخت و به‌اصطلاح رو باز زندگی می‌کند و روی شاخه‌ها نمی‌رود و اکثر یک زوج نر و ماده با هم زیست کرده و از دانه‌های گیاهی و حشرات و سبزی‌ها و برگ درختان تغذیه می‌کنند. ایسنا

برای دریافت تصاویر بیشتر بر روی اینجا کلیک کنید. (تعداد عکس ۱۰ عدد – حجم ۱٫۲ مگابایت)

‌شکارچیان غیرمجاز در کمین کبک‌های شهرستان رودبار ‌

  

نوشته شده توسط umran در جمعه, ۱۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۵۶ ق.ظ

دیدگاه


9 + = 15