خود نمایی زمستان در آخرین روزهای سال ۱۳۹۴

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
۴ jirandeh 94-12-25

 

 

 

 

 

 

 

اطلاعیه شماره ۱۰۸ یکشنبه مورخ ۹۴/۱۲/۲۳

دوشنبه سامانه بارشی فعالی از شمال‌غرب و غرب وارد کشور شده و از بعدازظهر این روز در استانهای نوار غربی کشور موجب افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید موقت و در پاره ای نقاط تگرگ خواهد شد. در روز سه شنبه با تقویت سامانه مذکور، این شرایط علاوه بر نوار غربی کشور، دامنه های البرز، مرکز، شمال شرق و شرق کشور را نیز دربر می گیرد. چهارشنبه با تقویت جریانات شمالی بارش در شمال غرب، غرب، سواحل شمالی، دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت. همچنین طی این مدت در ارتفاعات شمال غرب، زاگرس مرکزی، البرز و شمال شرق بارش برف دور از انتظار نیست. براین اساس وضع هوای مناطق یاد شده به شرح زیر پیش بینی می شود:
دوشنبه ۹۴/۱۲/۲۴: رگبارورعدوبرق گاهی وزش باد شدید موقت در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، ایلام ، لرستان، همدان و شمال خوزستان.
سه شنبه ۹۴/۱۲/۲۵: رگبارورعدوبرق گاهی وزش باد شدید موقت در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، لرستان، خوزستان، غرب بوشهر، غرب فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان و یزد و بارش برف در ارتفاعات استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، لرستان و چهارمحال و بختیاری و بارش برف و باران در ارتفاعات البرز شامل ارتفاعات استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان.
چهارشنبه ۹۴/۱۲/۲۶: رگبارورعدوبرق گاهی وزش باد شدید موقت در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال سمنان که در ارتفاعات این مناطق بارش به شکل برف پیش بینی می شود، همچنین رگبارورعدوبرق گاهی وزش باد شدید موقت در شمال هرمزگان.
همچنین از بعدازظهر دوشنبه و طی روز سه شنبه وقوع پدیده گردوخاک در غرب و جنوب غرب کشور رخ خواهد داد.
سه شنبه با جریانات جنوبی در سواحل شمالی و شمال شرق کشور افزایش دما بین ۵ تا ۷ درجه همراه با وزش باد شدید و چهارشنبه با تقویت جریانات شمالی کاهش محسوس دما بین ۱۰ تا ۱۲ درجه پیش بینی می شود.
دریای خزر نیز سه شنبه و چهارشنبه مواج خواهد بود.
از اینرو توصیه می شود جهت کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود. 

 

۱ jirandeh 94-12-25

۲ jirandeh 94-12-25

۴ jirandeh 94-12-25

  

نوشته شده توسط umran در سه شنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۶ ق.ظ

دیدگاه


2 + = 6