آغاز ثبت نام مامورین سرشماری مهر ماه سال ۹۵ + جزئیات

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
sarshomari 1395 - 1

سامانه ثبت‌نام نیروی انسانی هشتمین طرح نفوس و مسکن  آغاز به‌کار کرده است.

به منظور جذب نیروی انسانی جهت اجرای طرح هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن همزمان با سراسر کشور سامانه s95.sci.org.ir توسط مرکز آمار ایران برای ثبت‌نام از متقاضیان در نظر گرفته شده است. این ثبت‌نام تا ۲۵ شهریورماه سال‌جاری ادامه دارد.

افراد متقاضی همکاری با دفتر آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه هستند و داوطلب شرکت در این سرشماری به عنوان مامور آمار هستند، باید به سامانه ذکر شده مراجعه و فرم درخواست را پر کنند و در سامانه اینترنتی ثبت‌نام کنند.

متقاضیان پس از ثبت‌نام منتظر باشند که بر اساس اولویت‌بندی‌هایی که در برنامه کاری است با آن‌ها تماس گرفته شود و پس از تماس، مصاحبه حضوری برگزار می‌شود.

با شرکت در کلاس‌های آموزشی نکات لازم به متقاضیان در این راستا ارائه می‌شود و پس از آن‌ها آزمون کتبی از داوطلبان گرفته می‌شود که بعد از موفقیت برای برگزاری عملیات میدانی سرشماری نفوس و مسکن اعزام می‌شوند.

 سرشماری سال‌جاری در ۲ مرحله انجام می‌شود: مرحله نخست از سوم تا ۲۴ مهر‌ماه است که در این مرحله برای نخستین بار سرشماری به صورت اینترنتی از طریق سامانه sarshomari95.ir اجرا می‌شود.

با پیش‌بینی‌های صورت گرفته انتظار می‌رود ۳۰ تا ۴۰ درصد مردم اطلاعات خود را به روش اینترنتی در سامانه ثبت کنند.

مرحله دوم سرشماری  از ۲۵ مهرماه تا ۲۵ آبان‌ماه به صورت عملیات میدانی انجام می شود: در این مرحله اطلاعات خانوارها توسط فرد آمارگیر جمع‌آوری شده و سپس به صورت اینترنتی در سامانه ثبت می‌شود، اما کسانی که در مرحله اول  در سامانه اینترنتی اطلاعات خود را وارد کرده‌اند؛ فقط کد رهگیری را به فرد آمارگیر ارائه دهند.

هرچقدر که خانواده‌ها به صورت اینترنتی اطلاعات خود را در مرحله اول وارد کنند کار سرشماری راحت‌تر می‌شود و دقت کار هم بالاتر خواهد رفت، بنابراین امیدوار هستیم با تبلیغات و اطلاع‌رسانی مناسب در این زمینه خانوارها بیشتر از این موضوع استقبال کنند.

شرکت خانوارها در سرشماری اینترنتی، هزینه های دولت را کاهش داده، به دقت در فرآیند سرشماری و تسریع در پردازش اطلاعات کمک خواهد کرد.

خانواده‌ها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی یک کد رهگیری دریافت می‌کنند که می‌توانند با ارسال این کد به سامانه ۳۰۰۰۰۰ در قرعه‌کشی نیز شرکت کرده و شانس دریافت جایزه را داشته باشند

sarshomari 1395 - 1

sarshomari 1395 - 0

برای دانلود فایل pdf راهنمای ثبت نام بر روی اینجا کلیک کنید.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان گفت: گیلان برای اجرای هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس و مسکن در مهرماه امسال مهیا می‌شود.

sarshomari 1395 - 2

وحید طیفوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با اشاره به اینکه آمار و اطلاعات شالوده و اساس هرگونه تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در یک جامعه است اظهار داشت: در مهرماه امسال هشتمین دوره سرشماری و آمارگیری نفوذ و مسکن به دو روش میدانی و اینترنتی اجرا می‌شود که گیلان در حال آماده‌سازی برای اجرای این طرح است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان افزود: سه روش اجرای طرح‌های آماری نمونه‌گیری، سرشماری‌ها و روش استفاده از آمارهای ثبت شده دستگاه‌های اجرایی، راهکارهایی مناسب برای تولید اطلاعات و آمار مطلوب در جامعه است.

وی با بیان اینکه هیچ کدام از این روش‌ها نمی‌تواند جایگزین دیگری شود افزود: در برخی امور باید تحلیل‌های آماری داشته و در برخی موارد به دلیل کاهش هزینه و افزایش دقت و قابلیت تولید، به آماری که به وسیله روش‌های ثبتی تهیه شده است مراجعه می‌کنیم و در بعضی از امور به‌ صورت میدانی برای تهیه آمار و اطلاعات به تمامی آحاد جامعه مراجعه می‌کنیم.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان سرشماری را کاری گسترده، زمان‌بر و هزینه‌بردار دانست و خاطرنشان کرد: اجرای سرشماری‌ها بین ۵ الی ۱۰ سال یک بار در کشور اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس مسکن به عنوان یک اتفاق بزرگ در نظام آماری یک کشور محسوب می‌شود تصریح کرد: آمار و اطلاعات بسیار مهمی از سرشماری‌ها به‌دست می‌آید.

طیفوری با اشاره به اینکه سرشماری سال ۱۳۹۵ در مهرماه امسال به دو روش اینترنتی و میدانی اجرا می‌شود افزود: از تاریخ ۳ مهر ماه لغایت ۲۴ مهر سرشماری عمومی نفوس و مسکن به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان اعلام کرد: در سرشماری اینترنتی خانوار‌ها با مراجعه به سایت سرشماری نفوس مسکن اطلاعات مورد نیاز را وارد و پس از اتمام پرسشنامه یک کد رهگیری دریافت می‌کنند.

 وی با اشاره به اینکه کد رهگیری نزد خانوارها محفوظ است و این کدها باید در زمان مراجعه مامورین آمار‌گیری به آنها ارائه شود خاطرنشان کرد: خانوارهایی که به‌ صورت اینترنتی پرسشنامه سرشماری را تکمیل کرده‌اند دیگر به‌صورت میدانی سرشماری نمی‌شوند.

طیفوری ۲۴ مهرماه لغایت ۲۵ آبان ماه امسال را زمان اجرای سرشماری میدانی مأمورین سرشماری نفوس و مسکن اعلام کرد و افزود: مأمورین سرشماری به‌صورت میدانی به خانوارها مراجعه و آمار و اطلاعات را اخذ می‌کنند.

وی با بیان اینکه مأمورین سرشماری در این دوره برای اخذ اطلاعات خانوار از پرسشنامه‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند تصریح کرد: این مأمورین آموزش دیده  با فرم‌ها و کارت‌های شناسایی معتبر به خانوارها مراجعه می‌کنند.

طیفوری خاطرنشان کرد: در کشور ایران سه سال قبل از اجرای هر سرشماری کار مطالعات این اقدام گسترده انجام می‌شود و این مطالعات شامل بررسی عملیات سرشماری کشورهای مختلف و روش‌های نوین است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان به‌هنگام‌سازی نقشه‌های آماری را به‌ عنوان چهارچوب و کار اصلی در سرشماری دانست و افزود: جلوگیری از دوباره شماری واحدهای آماری، کم شماری و از قلم افتادگی  دو کاربرد مهم این نقشه‌ها است.

وی با بیان اینکه برای اجرای یک سرشماری مطلوب و بدون نقص باید یک سال قبل از اجرای سرشماری اصلی یک سرشماری آزمایشی در همان فصل و زمان اجرا شود تصریح کرد: در سال ۹۰ تا ۹۴ پروژه به‌هنگام‌سازی نقشه‌های آماری انجام و در سال گذشته سرشماری آزمایشی اجرا و روش‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

طیفوری خاطرنشان کرد: از ابتدای تیرماه امسال کار حوزه‌بندی نقشه‌های آماری سرشماری انجام و سازماندهی می‌شود و در استان و شهرستان‌ها نیروهای سرشماری جذب می‌شوند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان اولین سرشماری عمومی نفس مسکن در کشور را در سال ۱۳۳۵ اعلام کرد و افزود: سرشماری عمومی نفس مسکن پاییز ۱۳۹۵ هشتمین دوره آمارگیری در کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه باید به مقوله آمارگیری توجه ویژه ای داشت و در تمامی فصول و ایام آمارگیری و نفوس مسکن مورد بحث و گفت‌وگو قرار گیرد افزود: باید برای ارتقای فرهنگ آماری در جامعه گام‌های موثری برداشت.

طیفوری نقش رسانه‌ها را در ارتقای فرهنگ یک کشور مؤثر دانست و افزود: رسانه‌ها می‌توانند در ارتقای فرهنگ جامعه و همکاری آحاد جامعه در برگزاری این امر خطیر اثرگذار باشند.

زنگ سرشماری نفوس مسکن سوم مهرماه همزمان با زنگ مدارس در سراسر کشور به صدا در می‌آید.

پاییز ۹۵، آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن در گیلان

رشت- ایرنا- معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه سرشماری در استان در دو مرحله انجام می شود، گفت: پاییز ۹۵ آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن در استان است.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، وحید طیفوری در جلسه ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان با بیان اینکه مرحله اینترنتی آن از سوم مهر تا ۲۴ مهرماه در استان اجرا می شود، افزود: در آمارگیری اینترنتی، سرپرست خانوار اطلاعات خود و اعضای خانواده را در سیستم وارد می کند و سپس سیستم کدی را در اختیار وی می گذارد.
وی اظهار کرد: افراد باید این کد را نزد خود نگه دارند و در زمان مراجعه ماموران سرشماری به درب منازل ، آن کد رهگیری را به آن ها اعلام کنند.
وی یادآورشد: با در اختیار گذاشتن کد یاد شده ، دیگر نیازی به پر کردن پرسشنامه ماموران سرشماری و آمارگیری مجدد نیست.
طیفوری درباره اجرای سرشماری میدانی در استان نیزگفت: مرحله میدانی آن نیز از ۲۵ مهرماه تا ۲۵ آبان ماه در استان اجرا می شود.
وی یادآورشد: آمار و اطلاعات شالوده و اساس هرگونه تصمیم گیری و سیاست گذاری در یک جامعه است.
طیفوری با بیان اینکه ماموران این دوره از سرشماری برای اخذ اطلاعات خانوار از پرسشنامه های الکترونیکی استفاده می کنند، تصریح کرد: این ماموران آموزش دیده با فرم ها و کارت های شناسایی معتبر به خانوارها مراجعه می کنند.
وی خاطرنشان کرد: آمارها به صورت محرمانه است.
سردار میرحیدری فرماندهی نیروی انتظامی گیلان نیز خواست تا در انتخاب ماموران سرشماری دقت و نکات ایمنی از جمله کارت شناسایی و لباس های متحد الشکل و… رعایت شود .
اولین جلسه هشتمین دوره ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن به ریاست استاندار در گیلان برگزارشد.

  

نوشته شده توسط umran در پنج شنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳ ق.ظ

۰ نظر

نظر 1 - 50 از 0ابتدا« قبل بعد  » آخرین 
نظر 1 - 50 از 0ابتدا« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


+ 2 = 11