رئیس اداره ثبت احوال عمارلو خبر داد:

ثبت ۸۹ فقره ولادت و ۱۱۲ فقره وفات طی ۹ ماه گذشته در عمارلو

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
رئیس اداره ثبت احوال عمارلو، گفت: مهاجرت را در کاهش جمعیت روستایی و شهری دو بخش عمارلو و خورگام مهم ارزیابی نمود و افزود: به دلیل افزایش مهاجرت وخروج نسل جوان از روستا به شهر جمعیت سنی روستاها رو به کهنسالی و پیری رفته است.chegini

چگینی در گفتگو با خبرنگار زیتون خبر، به تشریح عملکرد اداره ثبت احوال عمارلو پرداخت و اظهار کرد: در ۹ ماهه گذشته سال جاری ۸۹ فقره ولادت و ۱۱۲ فقره وفات در دو بخش عمارلو و خورگام به ثبت رسیده است.

وی با تاکید بر اعلام به موقع وقایع حیاتی به ادارات ثبت احوال، گفت: مهلت اعلام ولادت ۱۵ روز و اعلام فوت ۱۰ روز پس از وقوع است که در صدور عدم اقدام به موقع طبق ضوابط به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

 رئیس اداره ثبت احوال عمارلو، مهاجرت را در کاهش جمعیت روستایی و شهری دو بخش عمارلو و خورگام مهم ارزیابی نمود و افزود: به دلیل افزایش مهاجرت و خروج نسل جوان از روستا به شهر جمعیت سنی روستاها رو به  پیری رفته است.

وی افزایش سن جمعیتی در مناطق عمارلو و خورگام را در افزایش آمار بالای وفات در ثبت احوال دخیل دانست و ابراز نمود: جمعیت غالب روستاهای منطقه عمارلو و خورگام پیری هستند.

چگینی ایجاد اشتغال را در روند جلوگیری از مهاجرت ها و در نتیجه افزایش جمعیت جوان روستا مهم ارزیابی کرد و از مسئولان امر خواست نسبت به این مساله توجه داشته باشند.

  

نوشته شده توسط farabi در دوشنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۷ ب.ظ

دیدگاه


7 + = 10