به مناسبت فرا رسیدن سالروز واقعه ۱۷ شهریور ۵۷ – ۹۴/۶/۱۷

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32

به مناسبت فرا رسیدن سالروز واقعه ۱۷ شهریور ۵۷ و یادبودی برای تنها شهید گیلانی این واقعه شامگاه ۱۷شهریور ۱۳۵۷ در حالی که محمدرضا پهلوی در کاخ نیاوران با کارتر رئیس جمهور وق آمریکا گفتگو می کرد، همگان می دانستند که کار رژیم سر آمده و خون شهدای ۱۷ شهریور طومار رژیم را در هم خواهد پیچید. گرچه در سالهای گذشته این روز خدا کم رنگ تر از سال قبل گرامی داشته می شود اما پایگاه اطلاع رسانی عمارلو بنا به سنت « فذکر هم بایام الله» یادنامه مختصری از آن روز خدایی و زندگی نامه شهید محرمعلی مومنی را تقدیم می کند. باشد که مقبول درگاه حق افتد!

 

شهید محرمعلی مومنی خرمکوه تاریخ شهادت: ۱۳۵۷/۶/۱۷

مختصری از زندگی نامه شهید محرمعلی مومنی

کجایید مردان جام الست

دلیران عاشق شهیدان مست

همانان که از وادی دیگرند

همانان که گمنام و نام آورند

شهید محرمعلی مومنی متولد ۱۳۳۸ در روستای خرمکوه بخش عمارلوی شهرستان رودبار به دنیا آمد. دوران تحصیل را تا اخذ مدرک سوم راهنمایی طی کرد. اما چون پدرش قادر به کار کردن نبود او به عنوان پسر ارشد خانواده مسئولیت سنگین تامین معاش خانواده را به عهده گرفت در حالی که هنوز دوش او طاقت برداشتن این بار سنگین را نداشت. با توجه به اینکه در حین تحصیل کار برق کشی ساختمان را فراگرفته در حالیکه هنوز دوش او طاقت برداشتن این بار سنگین را نداشت در روستای خود و روستاهای اطراف مشغول به کار شد و با تلاش و کوشش فراوان و غیرتی که در وجود او بود، توانست خانه ای برای خانواده اش بسازد و موجبات آسایش و راحتی آنان را فراهم کند. سپس به دلیل کمبود کار در روستا به تهران عزیمت کرد و در آنجا به کار و تلاش و فعالیت پرداخت. او که طعم فقر و نداری را چشیده بود و استضعاف و درماندگی مردم مستضعف را درک کرده بود، بلافاصله با آغاز جنبش ها و حرکتهای انقلابی به صف تظاهرکنندگان پیوست و مانند دیگر مردم ستمدیده فریاد خشم خودرا بر سر مزدوران رژیم پهلوی کشید.

در روز ۱۷ شهریور ۵۷ معروف به جمعه سیاه در میدان شهدا(ژاله سابق) در سیل خروشان انقلابیونی که برای استیفای حق خود و تحکیم و تحقق حکومت اسلامی قیام کرده بودند، قرار گرفت و به مبارزه پرداخت. نیروهای طاغوتی از هر سو به مردم بی دفاع حمله کردند و بیش از سه هزار نفر مجروح و شهید شدند که یکی از شهدا شهید مومنی بود که از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود و به درجه رفیع شهادت نائل شده بود.

روحش شاد. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

 

 

 

 

 

 

شهید: محرمعلی مومنی در سال ۱۳۳۸در روستای خرمکوه عمارلوی شهرستان رودبار استان گیلان به دنیا آمد و سرانجام در ۱۷ شهریور ۵۷ معروف به جمعه سیاه در میدان شهدای تهران به شهادت رسید.   نام : محرم علینام خانوادگی: مومنی

نام پدر : علی

تاریخ تولد : ۱۳۳۸ تاریخ شهادت : ۱۷/۰۶/۱۳۵۷ 

مزار شهید:بهشت زهرا (س) ، قطعه : ۱۷ ردیف : ۵۸ شماره :۱۷ +10   

گالری عکس

گالری عکس1 عکسنوشته شده توسط farabi در دوشنبه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۷:۰۰ ب.ظ

دیدگاه


8 + = 9