اجرای تکنوازی ویلن توسط هنرمند مهسا قربانی در جشنواره موسیقی فجر

تکنوازی مهسا قربانی یکنمی (نوازنده ویلن) در جشنواره موسیقی فجر

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
2

 

 

 

 

 

تکنوازی مهسا قربانی یکنمی 30 بهمن در جشنواره موسیقی فجر

مهسا قربانی که در بخش استعدادهای درخشان جشنواره موسیقی فجر حضور دارد، یکی از دلایل شرکت در جشنواره را تجربه اجرای برنامه در سالن‌های بزرگ‌تر و معتبرتری مثل تالار رودکی برشمرد.

روزهاي پر هياهوي جشنواره موسيقي فجر در سالن هاي بنياد رودکي

index2

Violin_by_Coudious_Armadou

بيست و نهمين جشنواره ي بين المللي موسيقي فجر روزهاي پر ازدحامي را در مجموعه هاي بنياد رودکي سپري خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاري موج، بيست و نهمين جشنواره ي بين المللي موسيقي فجر از 24 بهمن در حالي شروع مي شود که وحدت، رودکي و سالن اصلي برج آزادي ميزبان گروه هاي موسيقي بسياري هستند.

سالن رودکی یک سانس را به استعدادهای درخشان، یك سانس به آثار رسیده در بخش رقابتی و یك سانس را به آثار بخش جنبی و بین الملل اختصاص داده است.  در سانس 15:30 در روز 30 بهمن هنرمند مهسا قرباني یکنمی، اثر خود را  تقديم حاضران مي کند.

IMG_7398

به گزارش ستاد خبری بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، بخش استعداد‌های درخشان از سال گذشته به جشنواره موسیقی اضافه شده که به معرفی جوانان و آثار آنها اختصاص دارد.

 مهسا قربانی  از نوازندگان جوانی است که امسال با تکنوازی ویلن در این بخش شرکت می‌کند. او که موسیقی کلاسیک قدیمی را با سبکی نوین اجرا می‌کند درباره نحوه شرکت در این بخش از جشنواره گفت: برای شرکت در بخش استعدادهای درخشان از تعدادی از اساتید موسیقی درخواست شد که شاگردان خوب خود را معرفی و دعوت کنند. من از طریق استادم آقای ایمان فخر به جشنواره امسال معرفی شدم.

IMG_7423

قربانی که تجربه اجرا در سالن شهید آوینی را در کارنامه کاری خود دارد یکی از دلایل شرکت در جشنواره را تجربه اجرای برنامه در سالن‌های بزرگ‌تر و معتبرتری مثل تالار رودکی دانست.

وی در این باره گفت: به طور معمول هماهنگ کردن اجرا به خصوص اجراهای تکنوازی کار بسیار سختی است، گرفتن مجوزهای مربوط و اجاره کردن سالن و مراحل بعدی، همه و همه به عهده نوازنده است و این امر زحمات زیادی دارد به همین دلیل زمانی که امکانی برای اجرا در تالار رودکی مهیا می‌شود، این فرصت را از دست نمی‌دهم. این سالن یکی از سالن‌های مطرح و بزرگ کشورمان است و اجرا در آن فرصتی نیست که هنرمندان از آن بگذرند.

IMG_7432

این هنرمند جوان درباره مشکلات حضور حرفه‌ای در عرصه موسیقی کشورمان گفت: فعالیت حرفه‌ای در عرصه موسیقی در ایران همیشه با مشکلات زیادی رو به رو بوده و هست. یکی از بزرگترین مشکلاتی که وجود دارد نبود و یا کمبود گروههایی است که حامی دولتی داشته باشند.

قربانی افزود: اکثر گروه‌ها در ایران به صورت خود جوش و خصوصی به وسیله هنرمندان تشکیل می‌شوند و همین امر احتمال از هم پاشیدن گروه را به خصوص در مواجه شدن با مشکلاتی مثل گرفتن مجوز و سالن بالا می‌برد.

   2

      درباره فعالیت‌های بعدی‌اش پس از اتمام جشنواره گفت: قطعا بعد از شرکت در جشنواره موسیقی فجر و اختتامیه آن تغییرات مثبتی در کارم رخ خواهد داد. این جشنواره به هنرمندان کمک می‌کند تا اسمشان هم در کنار هنرشان در مجامع هنری مطرح شود و همین عنوان شدن حتما فردای بهتری برای کار ما خواهد داشت.

  وی درباره انتظاراتش از جشنواره موسیقی فجر گفت: وقتی موقعیت خوبی در اختیار یک جوان قرار می‌گیرد تا بتواند خودی نشان بدهد و از  زحمت و تلاش‌هایش نتیجه بگیرد، نمی‌توان توقع بیشتری از جشنواره داشت اما هر هنرمندی مثل من علاقه دارد کار خود را به صورت حرفه‌ای ادامه دهد، بنابراین متوقع می‌شود که از این پس از اجراهای زنده حمایت بیشتری صورت بگیرد  و امکانات بیشتری در اختیار نسل جوان هنرمند قرار داده شود.

وی تصریح کرد: از نظر من این امکان باید در اختیار همه هنرمندان جوان قرار بگیرد نه صرفا آنهایی که در جشنواره موسیقی فجر شرکت کرده‌اند،  بلکه تمامی هنرمندانی که امیدوارند با کسب تجربه‌های جدید خود را به پله‌های بالاتری برسانند. امیدوارم با همکاری مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این امر محقق شود.

بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر 24 بهمن تا یکم اسفند به دبیری حسن ریاحی برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است ایشان در روزهای  یکشنبه 27 بهمن و دوشنبه  28 بهمن در سالن كتابخانه خيابان دانشگاه شهر قزوین اجرای برنامه دارند.

jashnvare-jadval

اخبار جشنواره موسیقی فجر
http://www.fajrmusicfestival.com
  

نوشته شده توسط umran در جمعه, ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۸:۵۵ ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  سبک کلاسیک قدیمی را به شیوه ای  نوین اجرا می کند دقیقا یعنی چه؟

  1. 0

   سلام
   در شرف مصاحبه با این هنرمند و پدر ایشان هستیم. سوال شما را نیز مطرح خواهیم کرد.

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


6 + 5 =