مبارزه با آفت محصولات کشاورزی

مبارزه با ملخ مراکشی در بخش عمارلو

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
ملخ 2

 

 

 

 

 

مدیر جهاد کشاورزی رودبار گفت: هجوم ملخ‌های مراکشی به مزارع بخش عمارلو مهار شد

مدیر جهاد رودبار3

مسلم طوفان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار با اشاره به هجوم ملخ‌های مراکشی به مزارع رودبار(عمارلو، جمال آباد و علی آباد)  اظهار کرد: هرساله وجود آفت ملخ تهدیدی برای مزارع این شهرستان به شمار می‌رود.

این مسئول با بیان اینکه اگر با ملخ مراکشی مبارزه نشود و این حشره به پرواز درآید هر گیاهی در مسیر باشد را از بین می برند.

به گفته ایشان ملخ‌های مراکشی در هر دوره 80 ملخ تولید مثل می‌کنند.

مدیرجهاد کشاورزی رودبار گفت:  سالهای گذشته به دلیل افزایش هجوم ملخ‌های مراکشی در منطقه  هزینه و نیروی زیادی برای مهار این آفت اختصاص یافت. امسال نیز سم پاشی مناطق آلوده  و  کانون های تجمع ملخ ها آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ادامه دارد .

ایشان از دامداران منطقه خواست از رهاکردن دام هایش درمناطق سم پاشی شده خودداری کنند .  از مسئولین شهرستان و شوراها, دهیاران و کشاورزان نیز درخواست نمودند در مبارزه با ملخ مراکشی، آفت سن مزارع گندم و آفت مگس زیتون این اداره و مراکز خدامات جهاد کشاورزی را یاری فرمایند.

ملخ 3

  

نوشته شده توسط umran در چهارشنبه, ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۰ ب.ظ

دیدگاه


1 + = 6