ثبت‌نام رایگان بیمه سلامت از اول اردیبهشت‌ماه

شرایط و مراحل ثبت‌نام بیمه همگانی رایگان

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
بیمه همگانی سلامت ایرانیان 5

 

 

 

 

 

چگونگی مراحل ثبت نام اولیه طرح “پوشش بیمه همگانی و اجباری رایگان” تشریح شد.
به گزارش ایسنا، در راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت و همچنین برنامه‌های دولت تدبیر و امید در اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها و اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر پوشش بیمه پایه همگانی و اجباری آحاد مردم ایران، بدینوسیله به اطلاع عموم ملت ایران می‌رساند، افرادی که تحت پوشش هیچ یک از بیمه‌های پایه سلامت یا درمان نیستند، می‌توانند بدون پرداخت حق بیمه، با رعایت شرایط ذیل و مراجعه به آدرس سامانه اینترنتی سازمان بیمه سلامت ایران (www.bimehsalamat.ir) نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کنند.

بیمه همگانی سلامت ایرانیان 1

 شرایط و مراحل ثبت نام:
1- صرفا افرادی که فاقد هرگونه پوشش بیمه سلامت یا درمان هستند، می‌توانند نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنند، لذا بیمه شدگان تحت پوشش سایر سازمانهای بیمه گر ( از قبیل سازمان تامین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، خدمات درمانی نیروهای مسلح و …) مشمول این طرح نمی‌شوند.
 
2- در صورتی که در مراحل بررسی فرم ثبت نام اولیه، مشخص شود فرد متقاضی دارای پوشش بیمه‌ای سایر سازمانها است، ثبت نام نامبرده لغو خواهد شد.
 
3- افراد فاقد بیمه به منظور ثبت نام اولیه صرفاً می‌توانند به سامانه اینترنتی سازمان بیمه سلامت ایران مراجعه کرده و از هرگونه مراجعه حضوری به سایر سازمانهای بیمه‌گر و یا دفاتر پیشخوان خدمات دولت و یا نمایندگی‌های سازمان بیمه سلامت، جداً خودداری کنند.
 
4- پس از طی فرآیند ثبت نام، فرم‌ها مورد بررسی قرار گرفته و نتایج از طریق ارسال پیامک به شماره تلفن همراه مندرج در فرم ثبت نام به اطلاع متقاضی خواهد رسید.
 
5- با توجه به همزمانی ثبت نام طرح هدفمندی یارانه‌ها و کندی اینترنت و بمنظور تسهیل فرآیند ثبت نام متقاضیان پوشش بیمه همگانی، زمان ثبت نام از روزدوشنبه اول اردیبهشت بوده و صدور دفترچه به مشمولین طرح پس از بررسی فرم ثبت نام اولیه و احراز شرایط متقاضی امکانپذیر خواهد بود.
 
6- صدور و تحویل دفترچه بیمه سلامت از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت و نمایندگی‌های سازمان بیمه سلامت ایران انجام می‌پذیرد که متعاقبا اعلام خواهد شد.

بیمه همگانی سلامت ایرانیان 3

—————————————————————————————————————————————————————

مدیرعامل سازمان سلامت ایرانیان اعلام کرد؛ ثبت‌نام رایگان بیمه سلامت از اول اردیبهشت‌ماه

گسترش بیمه‌های درمانی و تسهیل دسترسی آسان مردم به خدمات بهداشتی و پوشش همگانی و اجباری بیمه آحاد مختلف جامعه، به عنوان بزرگترین طرح بیمه‌ای دولت تدبیر و امید از اول اردیبهشت‌ماه به اجرا در می‌آید

به گزارش نامه نیوز،  طبق قانون باید افرادی که در حاشیه کلانشهرها زندگی می‌کنند و هیچ نوع درآمدی ندارند و بیکار هستند صاحب دفترچه شوند البته آنهایی که جزو دهک‌های پایین جامعه و یارانه‌بگیر هستند و یا کسانی که از دریافت یارانه انصراف می‌دهند اما زیر پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند می‌توانند به صورت رایگان اقدام به ثبت‌نام کنند

در پی ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت از سوی مقام معظم رهبری، مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین گام برای اجرایی کردن منویات معظم له و با رویکرد گسترش بیمه‌های درمانی و تسهیل دسترسی آسان مردم به خدمات بهداشتی و پوشش همگانی و اجباری بیمه آحاد مختلف جامعه، بزرگترین طرح بیمه‌ای کشور را از اول اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در سراسر کشور به اجرا درخواهند آورد.

به گزارش ایران در حال حاضر بنابر آمارهای اعلام شده تقریباً بین 5 تا 6 میلیون نفر از افراد جامعه فاقد دفترچه بیمه درمانی هستند که عمدتاً این افراد جزو 5 دهک پایین جامعه قرار داشته و زیر پوشش هیچ نوع بیمه‌ای نیستند و با توجه به هزینه‌های سنگین سلامت بیشتر این افراد از حداقل‌های خدمات درمانی نیز محرومند و برای درمان خود و خانواده‌شان با مشکلات مالی و نبود پوشش بیمه‌ای روبه‌رو هستند.

به همین منظور دولت برای کاهش هزینه‌های درمانی و بیمه کردن این گروه از اقشار جامعه مقدمات و تمهیدات ویژه‌ای را از طریق سازمان بیمه سلامت ایرانیان فراهم کرده است.

بیمه همگانی سلامت ایرانیان 2

دکتر انوشیروان محسنی بندپی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان در گفت‌وگو با ایران درخصوص جزئیات این طرح ملی گفت: متأسفانه با گذشت 20 سال از تصویب قانون بیمه همگانی این قانون اجرایی نشده است اما خوشبختانه در دولت یازدهم اجرای قانون و تکالیف برنامه پنجم توسعه به عنوان یک اصل در دستور کار همه مسئولان اجرایی قرار داشته و در بخش توسعه و گسترش بیمه‌های درمانی نیز طبق بند الف ماده 38 قانون برنامه پنجم موضوع پوشش همگانی و اجباری همه آحاد مختلف جامعه که فاقد دفترچه بیمه هستند به عنوان نخستین برنامه بیمه‌ای دولت از اول اردیبهشت‌ماه اجرایی می‌شود.

وی افزود: با توجه به همزمانی ثبت نام طرح هدفمندی یارانه‌ها و به منظور تسهیل فرآیند ثبت نام متقاضیان پوشش بیمه همگانی، مقرر شد ثبت‌نام افراد فاقد دفترچه بیمه بعد از اتمام برنامه سازمان هدفمندی یارانه‌ها آغاز شود که در این زمینه ادارات کل بیمه سلامت و دفاتر پیشخوان دولت این برنامه ملی را در زمان تعیین شده اجرا خواهند کرد.

وی ادامه داد: اکنون 23 میلیون روستایی و افراد شهرهای زیر 20 هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت ایرانیان قرار دارند و علاوه بر این تلاش داریم در مهلت تعیین شده افرادی که از هیچ نوع بیمه‌‌ای استفاده نمی‌کنند را نیز به صورت رایگان بیمه کنیم.

این مقام مسئول تأکید کرد: هیچ تفاوتی بین دفترچه‌های تأمین اجتماعی و بیمه سلامت ایرانیان نیست زیرا همه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان ارائه می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: طبق قانون باید افرادی که در حاشیه کلانشهرها زندگی می‌کنند و هیچ نوع درآمدی ندارند و بیکار هستند صاحب دفترچه شوند البته کسانی که جزو دهک‌های پایین جامعه و یارانه‌بگیر هستند و یا کسانی که از دریافت یارانه انصراف می‌دهند اما زیر پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند می‌توانند به صورت رایگان اقدام به ثبت‌نام کنند.

وی درخصوص تعداد افراد فاقد دفترچه بیمه در کشور گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود بین 5 تا 6 میلیون نفر در کشور دفترچه بیمه درمانی نداشته باشند.

به همین خاطر سازمان بیمه سلامت ایرانیان آمادگی کامل برای تحت پوشش قرار دادن این افراد را دارد و در صورتی که آمار افراد فاقد دفترچه بیمه بیشتر از این تعداد باشد این سازمان آنها را نیز زیر پوشش بیمه سلامت ایرانیان قرار خواهد داد.

دکتر محسنی ‌بندپی درباره کنترل و نظارت افراد متقاضی بیمه اظهار داشت: تلاش داریم این بسته خدمتی دولت به افرادی داده شود که تاکنون بیمه نبوده‌اند اما اگر کسانی اقدام به ثبت‌نام بیمه سلامت ایرانیان کردند باید بدانند درخواست آن‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از تأیید نهایی برای آن‌ها و افراد تحت تکفل‌شان دفترچه بیمه سلامت ایرانیان صادر خواهد شد.

وی افزود: در صورتی که در مراحل بررسی فرم ثبت نام اولیه، مشخص شود فرد متقاضی دارای پوشش بیمه‌ای سایر سازمان‌ها است، ثبت نام نامبرده لغو خواهد شد.

وی افزود: البته در این خصوص به منظور رفع همپوشانی از سازمان تأمین اجتماعی، کمیته امداد امام(ره)، سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح استعلام خواهد شد تا مبادا فردی از دو دفترچه بیمه درمانی استفاده کند.

مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان با اشاره به این که ثبت‌نام برای بیمه به صورت اینترنتی خواهد بود اظهار داشت: پس از طی فرآیند ثبت نام، فرم‌ها مورد بررسی قرار گرفته و نتایج از طریق ارسال پیامک به شماره تلفن همراه مندرج در فرم ثبت نام به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

  

نوشته شده توسط umran در یکشنبه, ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۸:۱۴ ق.ظ

دیدگاه


+ 3 = 9