مجلس هفتم درگذشت امیر مهدی در مسجد جامع جیرنده 93/1/30

مراسم هفتم امیرمهدی رجبی در جیرنده برگزار شد

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
IMG_1110

 

 

 

 

 

 

مراسم ترحیم نونهال امیر مهدی رجبی با حضور خانواده و بستگان آن مرحوم و با شرکت گسترده مردم منطقه در ساعت 15 الی 17 و با همت جمعی از فرهنگیان منطقه در مسجد جامع جیرنده برگزار شد.

بعد از تلاوت زیبای قرائت قرآن توسط برادر احمد صفایی و مداحی جناب آقای برزو احمدپور که با نوای نی هنرمند اسماعیل خانی همراه بود جناب آقای فرزین احمدی یکی از فرهنگیان شهرستان ضمن خواندن دکلمه ای؛ متن تشکرآقای (احمد رجبی پدر امیرمهدی) از مردم جیرنده و روستاهای اطراف را قرائت نمودند.لازم به توضیح است خانواده رجبی قبل از این با نصب بنر و پارچه نوشتهای متعدد و با مضامین مختلف در سطح بخش از مردم منطقه قدردانی کرده بودند.

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین رمضان زاد در این زمینه به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان خدا را شکر کردند که در عصری زندگی می کنیم که هنوز ارزشهای والای انسانی نمرده است و وجود دارد. 

ایشان اضافه نمودند در کشورهای غربی که علی رغم ادعای پیشرفت، دموکراسی، تمدن و حقوق بشر بعلت غلبه نظام سرمایه داری بر زندگی اجتماعی، چنین همبستگی حتی در بین خانواده ها وجود ندارد و هر از چندگاهی می شنویم که عده ای حتی داخل شهرها و کوچه ها از سرما یا گرسنگی می میرند.

اما در کشور ما ساعت ها و روزها در بیابانها دنبال هم نوع خود می گردند. چرا که این فرهنگ برگرفته از مکتب اهل بیت است.

اینجا مردم نگفتند فرزند ما نیست، از بستگان ما نیست، حتی خیلی ها نمی شناختند؛ اما احساس مسئولیت کردند، احساس تکلیف کردند. حتی خیلی جلوتر از مسئولین و امدادگران حضور داشتند. همه بی تاب بودند. نگران بودند. این وحدت و همدلی مایه برکت هست.

  دورادور اخبار این حادثه را رصد می کردیم. می شنیدیم مردم چندین شبانه روز چرخیدند و حتی شب هم در بیابان ماندند تا پیکر این فرشته معصوم را پیدا کردند.

این مصیبت با همه تلخی ها چیزهای قشنگی هم داشت. اتحاد، وحدت، برادری، برادر دوستی، دگرخواهی، ایثار، ازخودگذشتگی و …  همه  از دستاوردهای این حادثه بود. از نتایج این امتحان بود. اینها باید نهادینه شود، تقویت شود.

حجت الاسلام رمضان زاد با ااستناد به آیه 2 سوره مائده  ” وَتَعَاوَنُواْ عَلَى الْبرِّ وَالتَّقْوَى”  (و در نيکوکاری و پرهيز همکاری کنيد.)  و حدیثی از پیامبر اکرم (ص)  که آن حضرت فرموده اند: یدالله مع الجماعه دست خدا با جماعت است؛ این حادثه را تفسیر شعر معروف سعدی تلقی نمودند، که می فرمایند:

شعر-بنی-آدم

سپس ضمن بیان مضمون جمله حضرت امام رضا (ع)  که در خطاب به یکی از اصحاب خود  فرموده اند: ”  اگر دلت شکست و اگر خواستی گریه کنی؛ برای امام حسین(ع) و بر مصیبت هایی که بر ایشان رفته گریه و زاری کنید”  حادثه گم شدن 2 کودک که در روز عاشورا در  کربلا از بازماندگان از اهل بیت جدا شده و گم شدند و در نهایت در زیر بوته خاری جان داده بودند را تشریح  و چند بیت از اشعار زیر را قرائت نمودند:

فلک با عترت خيرالبشر لختي مدارا کن                  مدارا کن به آل الله و شرم از روي زهرا کن

ره شام است در پيش و هزاران محنت اندر پي      به اهل البيت رحمي اي فلک در کوه و صحرا کن

شب تاريک و مرکب ناقه‏ي عريان، به آرامي           بران اشتر، نگويم مهد زرينشان مهيا کن

شب ار طفلي ز پشت ناقه بر روي زمين افتد        به آرامي بگيرش دست و بيرون خارش از پا کن

فلک آن شب که خرگه ولايت را زدي آتش          دو کودک از ميان گم شد، بگرداي چرخ پيدا کن

شب تاري، کجا گشتند متواري، بکن روشن          چراغ ماه و تفتيشي از آن دو ماه سيما کن

شود مهر و مهت گم اي فلک از مشرق و مغرب     بجوي اين ماهرويان و دل زينب تسلي کن

به صحرا ام‏ کلثوم است و زينب هر دو در گردش     تو هم با اين دو خاتون جستجو در خار و خارا کن

اگر پيدا نگردند اين دو طفل بي‏ پدر امشب             مهياي عقوبت خويشتن را بهر فردا کن

گمانم زير خاري هر دو جان دادند با خواري           بزير خار، گلهاي نبوت را تماشا کن

اگر چه هر نفس دور تو ظلم تازه‏اي دارد            بس است اي آسمان، ظلم و ستم اندازه‏ اي دارد.

در پایان نیز با عرض تسلیت به خانواده و بستگان مرحوم رجبی از مردم منطقه بخاطر خلق حماسه بیادماندی تقدیر و تشکر نمودند.

تعدادی تصاویر از اواخر مجلس بدست ما رسیده است که در اینجا مشاهده می کنید:

IMG_1099 IMG_1100 IMG_1104 IMG_1105 IMG_1107 IMG_1109 IMG_1110 IMG_1111 IMG_1112 IMG_1114 IMG_1115 IMG_1117 IMG_1118 IMG_1120 IMG_1126 IMG_1128 IMG_1133 IMG_1134

  

نوشته شده توسط umran در شنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۷:۲۲ ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    باسلام خدمت همه شما عزیزان که زحمت انعکاس عرایض بنده را در سایت زیبای خوتان کشیدید. اگر بنده در روز هفتم آن فرشته معصوم توانستم مطالبی را خدمت مردم عزیز م مهربان جیرنده -که دستان زبرشان نشان از تلاش و کوشش شبانه روزی و بیانگر دل رعوف و مهربانشان است -.و حضار عزیز برسانم از این جهت بود که مستمع صاحب سخن را بر سر کار آورد. و واقعاً دمی هم نفسی با این مردم قدر شناس و انسان دوست برای من مایه افتخار بود و هست. خداوند به همه ما توفیق خدمت به این مردم عزیز را عنایت بفرماید. دست بوس همه شما گرامیان.
    طلبه ای کوچک:ابوطالب رمضان زاد
    عمارلو:
    باسلام تشکر از ابراز لطف شما،موفق باشید

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


9 + = 17