تصاویری از روستای پارودبار عمارلو

برنج کاری در پارودبار

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
Click for a larger view

 

 

نشاء  زود هنگام برنج در سال زراعی جاری برای اولین بار در شهرستان رودبار در روستای پارودبار توسط خانواده آقای غضنفری و با تشویق دهیار پارودبار  به صورت مکانیزه انجام گرفت. تصاویر این نشا در وبلاگ bamdadian.blogfa.com موجود می باشد.

با ترویج وتشویق دهیار روستای پارودبار نشا  زود هنگام برنج برای اولین بار در شهرستان رودبار در سال اقتصاد و فرهنگ توسط  خانواده آقای غضنفری به اجرا درآمد. به امید روزی که  همه کشاورزان این روستا با کشت زود هنگام وهمچنین دوباره برداشت محصول برنج بتوانند با تولید بیشتر هم به اقتصاد خانواده وهم به اقتصاد منطقه کمک نمایند.

لازم به ذکر است این نشا توسط دستگاه وکاملا مکانیزه انجام شد.  زیرا نشاء به صورت مکانیزه کاملا به صرفه تر از نشاء به صورت دستی می باشد. امیدواریم مسئولین  جهاد کشاورزی شهرستان واستان توجه بیشتری به این روستا داشته باشند. چرا که روستای پارودبار می تواند قطب کشاورزی منطقه  شود و محصولات کشاورزی خود را به  مناطق دیگر ارسال نماید.  بدیهی است که این موضوع تلاش مضاعف دهیار واعضای شورای روستا و کشاورزان و مسئولین مربوطه برای مکانیزه کردن تمام کارهای کاشت وداشت وبرداشت این محصول وهمچنین سایر محصولات کشاورزی روستا را می طلبد. تا همگان بتوانند با حذف کارهای دستی و روی آوردن به  کار با دستگاههای مکانیزه؛ محصولات بیشتری برداشت نمایند.

(به امید فردایی بهتر برای همه زحمتکشان و کشاورزان)


 


        

 

 

By: زبیر بامدادی

  

نوشته شده توسط amard در دوشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۳ ق.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    سلام خیلی دوست داشتم الان پارودبار دمبیم و یه ذره با دستانم نشاس مزیم حیف که خیلی دورم

    1. 0

      تی دستان قربان تی بر حیف نیه

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


+ 4 = 10