جیرنده و بره سر هنوز اندر خم یک کوچه‌اند

دیلمان گاز رسانی شد،اما ۴۵ روز گذشت جیرنده گازرسانی نشد.

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32

كلنگ گازرسانی سه شهر جیرنده، بره سر و دیلمان چهار سال پیش در یک روز به زمین زده شد، با گذشت چهار سال دیلمان گاز رسانی شد و جیرنده و بره سر دلخوش به وعده و عید امروز و فردای گازرسانی هستند.

روز شنبه هفته جاری مراسم افتتاحیه گاز شهر دیلمان و ۱۰ روستای این بخش  با حضور ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل، ظهیری مدیرعامل شرکت گاز گیلان، در مسجد جامع دیلمان برگزار شد تا انتظار چند ساله مردم دیلمان و روستاهایش به پایان برسد.

هرچند گاز رسانی شهرهای بره سر و جیرنده به برکت عبور لوله گازرسانی شهر دیلمان از بخش خورگام در دستور کار مسئولان قرار گرفت، دلیل آن هم این بود که جنگل سرسبز دیلمان به واسطه عبور لوله گاز تخریب نشود. در واقع اگر موضوع تخریب جنگل دیلمان نبود اندک امید گازرسانی برای مردم عمارلو (فاراب و خورگام) هم ایجاد نمی‌شد!

البته آقای حکیمی شما بیشتر از من در جریان هستید ولی من قبل از اینکه وارد استودیو بشم با آقای نورموسوی در این زمینه گفتگو کردم ایشان قول دادند تا ۴۵ روز دیگر مردم جیرنده گاز دار شوند و عنوان کردند ایستگاه بره سر گاز دارد خط شهر جیرنده هم تست شده، مردم بره سر هم تا هفته دولت گازدار خواهند شد

علی ایحال آنچه در چهارسال گذشته نصیب مردم شهرهای جیرنده و بره سر و مردم چهارمحل بزرگترین روستای شهرستان شده وعده هایی بوده که گاز رسانی شهرشما هفته دولت، دهه فجر و… امسال، سال آینده افتتاح می شود و هیچگاه مسئولان استان و شهرستان هم در این باره اظهار نظر نکرده اند تا تنها دو شهر گیلان که از نعمت گاز بی بهره اند از چنبره مشکلات در حوزه گازرسانی رهایی یابند.

از آخرین وعده نور موسوی مدیرکل وقت شرکت گاز مبنی بر گازرسانی شهر جیرنده به ۴۴ روز پیش بر می گردد،  موقعی که خانم اجدادی در گفتگوی ویژه خبری در گفتگو با حکیمی نماینده حوزه انتخابی رودبار در خصوص وضعیت گازرسانی شهرهای جیرنده و بره سر خطاب به حکیمی، گفت: البته آقای حکیمی شما بیشتر از من در جریان هستید ولی من قبل از اینکه وارد استودیو بشم با آقای نورموسوی در این زمینه گفتگو کردم ایشان قول دادند تا ۴۵ روز دیگر مردم جیرنده گاز دار شوند و عنوان کردند ایستگاه بره سر گاز دارد خط شهر جیرنده هم تست شده، مردم بره سر هم تا هفته دولت گازدار خواهند شد.« لینک خبر»

54455

نور موسوی قبل از تودیع اش از شرکت گاز سلسله سریال های وعده های عملی نشده گازرسانی شهرهای جیرنده و بره سر را تکمیل کرد تا کلاف سردرگم گازرسانی این دو بی گاز استان وارد مرحله تازه ای شود.

براساس قول مدیر عامل سابق، فردا روزی روز شمار آخرین وعده گازرسانی می شود اما خبری از گازرسانی این شهر نشده است و تا کنون مسئول رسمی شهرستان خبر گازرسانی جیرنده را تایید نکرده اند.

با این وجود، گازرسانی شهر جیرنده قرار بود ۴۵ روزه انجام بشود تا الان بلا تکلیف است معلوم نیست گازرسانی شهر بره سر که افتتاح آن در هفته دولت وعده داده شده و یا روستای چهارمحل که اصلا وعده داده نشده، کی به سرانجام می رسد.

877777

پر واضح است دلیل اصلی گازرسانی شهر دیلمان به دلیل پیگری های شبانه روزی ندیمی نماینده سیاهکل و لاهیجان در مجلس شورای اسلامی است، بنابراین مردم شهر جیرنده و بره سر و روستای چهارمحل از آقای حکیمی که خود بومی این منطقه هستند و از سختی های هم محلی هایش آشنایی دارد، انتظار دارند با همکاری و همت فرماندار مکتبی و پرتلاش شهرستان، ائمه جمعه چهار شهر رودبار، لوشان، رستم آباد و منجیل که جزء سرمایه های معنوی این شهرستان به شمار می آیند، همچنین حضور مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان، تلاش مضاعفی برای تکمیل گازرسانی این دو شهر و بزرگترین روستا و سایر روستاهای بخش خورگام و عمارلو داشته باشند.

گازرسانی به جیرنده و بره سر وعده‌ای که عملی نشد+ اسناد

آقای نور موسوی دم خروس را باور کنیم یا…

  

نوشته شده توسط farabi در دوشنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۸:۳۰ ب.ظ

۴ نظر

نظر -49 - 0 از 4اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  با سلام. این موضوع زیاد ربطی به کارایی ندیمی ندارد. چرا که در گاز رسانی به خاطر سنجش فشار گاز از مقصد گاز رسانی شروع و به طرف مبدأ ادامه می یابد. ما یادمان است زمانی که نقاط شمالی ایران دارای گاز طبیعی شده بودند هنوز بیشتر استانهای جنوبی، مرکزی و حتی بعضی نقاط پایتخت هنوز گاز دار نبودند.
  این به این معنی است چون لوله گاز از مسیر رودبار به طرف دیلمان آورده شده حتما باید از طرف دیلمان افتتاح و پس از آن به بره سر و سپس جیرنده انجام پذیرد. با سپاس فراوان

 2. 0

  کوره دهات های قزوین که جمعیتشون خیلی کمتر از جیرنده است گاز دارن اون وقت مردم جیرنده و بره سر فقط وعده و وعید می شنوند. بر فرض اینکه مشکل گاز هم حل شد، وقتی فکری به حال اشتغال جوانان این منطقه نمی کنند، گاز به چه درداین مردم میخوره، مگه کسی هم می مونه تا بخواد ازش استفاده کنه ؟؟؟

 3. 0

  جناب آقای حکیمی نماینده محترم و پرتلاش مردم شهرستان رودبار تقاضا می کنیم به داد مردم منطقه عمارلو و خورگام برسید چرا که در این دو منطقه به دلیل بیکاری روز افزون جوانان شاهد مهاجرت زیاد آنها هستیم. فکری کنید!

 4. 0

  اميدواريم با تعامل بیشتر نماينده محترم شهرستان با مسئولان استاني شاهد به ثمر نشستن وعده هاي مسئولان باشيم. به اميد پيشرفت عمارلو ان شاالله.

نظر -49 - 0 از 4اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه


5 + 2 =