مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در بخش عمارلو 93/3/12

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/ammarlou/domains/ammarlou.ir/public_html/wp-content/plugins/bottom-of-every-post/bottom_of_every_post.php on line 32
DSCN3412

 

 

 

 

 

مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) با حضور اقشار مختلف مردم، بخشدار عمارلو، اعضای شورای اسلامی و شهردار جیرنده و جمعی دیگر از مسئولین و کارکنان ادارات و نهادها، دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستاها، دانش آموزان و دانشجویان و بسیجیان منطقه از ساعت 11 الی 13 روز دوشنبه 93/3/12 در مسجد جامع جیرنده برگزار شد.

در این مراسم که با مداحی جناب آقای جمالی همراه بود؛ حجت الاسلام و المسلمین داوودی امام جمعه محترم شهرستان رودبار به ایراد سخنرانی پرداختند.

در ابتدا ایشان؛ اعیاد شعبانیه و سالروز ولادت حضرت ابوالفضل(ع) و روز پاسدار را تبریک و بیست و پنجمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی(ره) را تسلیت عرض نمودند و سپس به  فضایل و زندگی نامه حضرت ابولفضل (ع) پرداختند و با این مقدمه که امام (ره) خود از ذریه حضرت زهرا(س) بوده و در سالروز ولادت آن حضرت نیز بدنیا آمده اند؛ برخی از فضایل امام (ره) را مشابه با فضایل ائمه اطهار و از جمله حضرت عباس(ع) دانستند.

ایشان مراتب شجاعت را بیان نمودند و افزودند تفریط (یا همان ترس) و افراط (تهور) در در شجاعت مناسب نیست و در اسلام در بیشتر امور به رعایت اعتدال توصیه شده است. دفاع از حق و حقیقت بویژه در دوران خفقان از نشانه های شجاعت است. حجت الاسلام داوودی با بیان ماجرای تصمیم دشمن در حادثه کربلا برای جدایی حضرت عباس(ع) از امام حسین(ع) با تطمیع و نیرنگ و در مقابل پاسخ قاطع آن حضرت و دفاع جانانه از حق و حقیقت در برابر و ظلم و ستم، خاطره ای نیز از طرف مرحوم عسگر اولادی راجع به نترسیدن امام خمینی (ره) در برابر تهدیدهای عوامل رژیم طاغوت تعریف کردند و حرکت تاریخی امام(ره) و سخنرانی آتشین ایشان در هنگام تصویب لایحه کاپیتالاسیون (لایحه ی مصونیت مستشاران آمریکایی در ایران) را تشریح نمودند.

امام جمعه محترم شهرستان افزودند در شرایطی که بعضی افراد برای اینکه چند روز اضافه تر زندگی کنند و یا خود را و رفاه دنیایی خود را به خطر نیاندازند حتی از اعتقاد خود می گذرند و راههای باطل را پیش می گیرند؛ امام همانند جد بزرگوارش شجاعانه از اسلام، قرآن، انقلاب و مردم دفاع کردند. و سالها تبعید و سختی را به جان خریدند. امام شجاعت را اصل و نصب خود و از موسی بن جعفر و علی ابن ابیطالب به ارث برده بودند و در طول جنگ تحمیلی نیز جوانان از همین شجاعت و رشادت امام(ره) روحیه می گرفتند. و در جبهه های جنگ پیروز می شدند.

جوانان ما به جای اینکه از ائمه (ع)، امام(ره) و شهدا و ایثارگران الگو بگیرند ادای افسانه هایی همانند جومونگ را در می آورند. ما باید قهرمانان واقعی خود را معرفی کنیم. امثال رستم و افراسیاب جز پیشینه فرهنگی و تاریخی کشور ما هستند اما قهرمانان واقعی تاریخ ما و هویت ما ؛ امامان ما هستند. امام خمینی(ره) بحق از قهرمانان ما هستند.

ایشان در بخشی دیگر از صحبت های خود حضور جوانان در این مجالس را ارزشمند دانست و افزود؛ این مجالس برای یادآوری و تلنگر ما و آشنایی نونهالان و جوانان به امام و عقیده ها و علم امام(ره)  دانستند.

ایشان یادآور شدند که رضا خان دارای یک سواد نمکی بود بطوریکه کتاب تاریخ نادرشاه را دیگری باید برایش می خواند و سپهبد فردوس را به همراه پسرش فرستاد برای امریکا تا در درس خواندن به او کمک کند. در صورتی که امام خمینی(ره) در 27 سالگی کتاب (مصباح الهدایه الی الخلافة و الولایة) را به زبان عربی نوشته و در زمینه های فلسفه، عرفان، سیاست، مذهب، اخلاق و سیر و سلوک، اصول، فقه، تفسیر و برخی زمینه های دیگر تالیف  و یا تشریح داشته اند. امام (ره) یک ابرمرد، یک عالم و یک فیلسوف و فقیه به تمام معنا بود و شاگردان بسیار زیادی همانند فیلسوف شهید مرتضی مطهری را پرورش دادند.

ایشان ضمن اشاره به ماجرای دیدار منافقین با امام و پیش بینی امام از عملکرد آینده آنها افزودند برخی فکر می کردند انقلاب پیروز بشه و امام بیاد می رود قم و بعد انقلاب را مصادره می کنند در صورتیکه امام تقوا و بینش کامل داشتند؛ به مسائل اشراف  داشتند؛ با بصیرت بودند. و فهم حقیقی از حوادث و افراد اطراف خود داشتند. اما به آرا و نظرات دیگران احترام می گذاشتند. ایشان خطاب به جوانان فرمودند بروید تاریخ اسلام و انقلاب را بخوانید تا نرخ فضایل حضرت ابوالفضل(ع) و امام(ره) برای شما روشن شود. تا بصیرت شما افزایش پیدا کند.

حجت الاسلام داودی در بین نماز جماعت ظهر و عصر به درخواست اهالی و پیگیری خود برای استقرار امام جماعت در جیرنده اشاره نمود و به  اولیاء و اهالی منطقه پیشنهاد داد با توجه به وجود افراد عالم و آیت الله در مناطق عمارلو و خورگام در گذشته ؛ جوانان و فرزندان مستعد و واجد شرایط خود را برای ادامه تحصیل به حوزه های علمیه بفرستند.

مهرگانفرد رییس شورای اسلامی شهر جیرنده نیز از امام جمعه محترم شهرستان بابت پیگیری مسائل شرکت آب معدنی، و شرکت زغالسنگ البرز غربی  تشکر نمودند.

نماز جماعت ظهر و عصر پایان بخش مراسم بود.

DSCN3412 DSCN3411 DSCN3410 DSCN3409 DSCN3406 DSCN3405 DSCN3404 DSCN3403 DSCN3402 DSCN3401 DSCN3400 DSCN3399 DSCN3398 DSCN3397 DSCN3396 DSCN3395 DSCN3394 DSCN3393 DSCN3392 DSCN3391 DSCN3390 DSCN3389 DSCN3388                            DSCN3417 DSCN3415 DSCN3414 DSCN3413

  

نوشته شده توسط umran در دوشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۸:۰۵ ب.ظ

دیدگاه


6 + = 13